W Hajnówce czeka praca. Zakład się rozwija, więc będzie zatrudniał

Ślusarz, spawacz, ale też laborant – takich między innymi pracowników poszukuje Zakład Produkcji Węgli Aktywnych Gryfskand w Hajnówce. Firma inwestuje i wchodzi na nowe rynki, a w ślad za tym idzie potrzeba zwiększenia zatrudnienia. Kandydatów kusi wynagrodzeniem i zapewnia o dodatkowych profitach.

W sumie wakaty są na kilkunastu stanowiskach. Rozwijamy się i potrzebujemy więcej pracowników – mówi Remigiusz Gumiński (na zdjęciu), dyrektor ZPWA w Hajnówce.

Poszukiwani są zarówno pracownicy biurowi, jak też produkcji. W tej chwili zakład prowadzi rekrutację na pięć stanowisk. Są to: kierownik projektu, ds. obsługi rynku, elektryk, ślusarz-spawacz, laborant kontroli jakości oraz mistrz zmiany produkcyjnej.

Nasz węgiel to coraz popularniejszy produkt, którego sprzedaż zwiększa się. Wchodzimy na nowe rynki zbytu – wyjaśnia Remigiusz Gumiński. – Prowadzimy też coraz więcej badań laboratoryjnych z uwagi na to, że rosną wymagania jakościowe.

Niektórzy z dotychczasowych pracowników są już w wieku emerytalnym. W sumie zakład ma kilkanaście wakatów, jednak obecnie rekrutację prowadzi na wspomnianych pięć stanowisk.

Jesteśmy w stanie zatrudnić od zaraz – podkreśla dyrektor Remigiusz Gumiński. – Oczywiście najchętniej widzielibyśmy u siebie mieszkańców Hajnówki bądź okolic, bo nasz zakład jest związany z miastem od wielu lat.

Na stanowiska kierownika projektu ds. obsługi rynku oraz laboranta kontroli jakości aplikować mogą kandydaci z wyższym wykształceniem chemicznym, na stanowisko elektryka i ślusarza-spawacza mający uprawnienia zawodowe, zaś mistrz zmiany produkcyjnej powinien mieć przynajmniej wykształcenie średnie, a najlepiej wyższe techniczne.

Firma Gryfskand jest jednym z największych producentów węgla drzewnego w Europie, a należący do niej Zakład Produkcji Węgli Aktywnych w Hajnówce jest jedynym tego typu przedsiębiorstwem w Polsce. Stąd potencjalni pracownicy znajdą zatrudnienie w firmie o stabilnej pozycji na rynku na podstawie umowy o pracę.
Mogą liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie, bogaty pakiet socjalny i możliwość podnoszenia kwalifikacji. W firmie tradycją są paczki świąteczne dla dzieci, ale też karnety sportowe, kursy językowe czy imprezy integracyjne. Pracownicy Gryfskandu mają też możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze