Mamy nową Miss Polski. Białostoczanka z tytułem IV WiceMiss

W finale wystąpiły 32 finalistki, dwie reprezentantki każdego z województwa / Fot. Mikołaj Ganabasiński, Mediacreative

Wielki finał konkursu Miss Polski 2024 zakończony – odbył się w piątek, 5 lipca 2024 r. Miss Polski 2024 została Kasandra Zawal z województwa wielkopolskiego.

Kasandra ma 28 lat i pochodzi z Bierzglinka w województwie wielkopolskim. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako dziennikarka dla jednej z największych redakcji w Polsce. Pisze najczęściej o tematyce lifestylowej, zdrowotnej i urodowej, chociaż przyznaje, że najbliższa jest jej problematyka społeczna.

Na scenie Kasandra czuje się najlepiej, co można było podziwiać podczas gali finałowej. Jest utalentowana artystycznie, jej największą pasją jest śpiew, robi to odkąd pamięta. Jako nastolatka była doceniania na ogólnopolskich konkursach wokalnych. Podczas studiów udzielała się w wielu projektach artystycznych, takich jak reklamy, teledyski czy filmy krótkometrażowe. Pisze nie tylko w pracy, ale także w domu – na razie do szuflady – własną poezję.

Grała również w teatrze niezależnym, z którym jeżdżąc po Polsce poruszała tematykę depresji wśród młodych ludzi. Od kilku miesięcy razem ze swoim przyjacielem wspólnie tworzą muzykę – Kasandra śpiewa, a on gra na gitarze. Najważniejsze jest dla niej akceptowanie wewnętrznego głosu i postępowanie w zgodzie ze sobą. Kasandra stawia na świadomy samorozwój, dzięki któremu w przyszłości będzie mieć możliwości, żeby pomagać innym.

Gala finałowa konkursu Miss Polski 2024 odbyła się 5 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu w województwie małopolskim. W finale wystąpiły 32 finalistki, dwie reprezentantki każdego z województwa.

Kandydatki zobaczyliśmy w kilku choreografiach i pokazach. Dziewczyny zaprezentowały się w sukienkach od Portia and Scarlett – australijskiej marki współpracującej także z Miss Supranational, w kreacjach od polskich marek Lou i Victoria Store, w sukniach wieczorowych i ślubnych od Izabeli Janachowskiej oraz w kostiumach kąpielowych od marki Relleciga Polska. O makijaż finalistek zadbał Paweł Borkowski wraz ze swoim teamem i marką Estee Lauder Polska. Marka Revlon Polska natomiast i fryzjerzy Marcina Kamińskiego zajęli się włosami uczestniczek.

I WiceMiss została Weronika Kietlińska (woj. warmińsko-mazurskie), II – Zuzanna Śladowska (woj. mazowieckie), III – Zuzanna Balonek (woj. małopolskie), a IV WiceMiss Karolina Grabowska z województwa podlaskiego.

Karolina Grabowska, 20-latka z Białegostoku, to ambitna studentka prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Niedawno spędziła pół roku na uczelni w Hiszpanii, poszerzając swoje horyzonty i zdobywając nowe doświadczenia. Jej pasją od dzieciństwa jest sztuka, zwłaszcza teatr, muzyka i poezja. Brała udział w konkursach recytatorskich i występach teatralnych, przekazując przez nie swoje uczucia i inspiracje. Moda również stanowi dla niej formę wyrażenia siebie.

Karolina jest także zafascynowana rozwojem osobistym, czytając książki na ten temat i planując w przyszłości samodzielne pisanie, aby dzielić się swoją wiedzą i inspiracją z innymi. Szczęście jej i bliskich jest dla niej priorytetem, a w życiu kieruje się zawsze prawdą i zgodą ze sobą.

Red. PP, fot. PP Mikołaj Ganabasiński/Mediacreative

Komentarze