Nowe contact center w Białymstoku. 150 osób znajdzie tu pracę

LUX MED otworzył centrum telefonicznej obsługi klientów, w którym zatrudnienie znajdzie znacznie ponad 100 osób. Pracownicy będą mogli skorzystać ze szkoleń, możliwości rozwoju i benefitów, które oferuje Grupa LUX MED osobom zatrudnionym w całej Polsce.

Nowe biuro LUX MED Call Center znajduje się przy ulicy Fabrycznej 2A, w pobliżu Galerii Jurowieckiej. Tam ok. 150 pracowników będzie zajmowało się telefoniczną obsługą pacjentów – m.in. umawianiem konsultacji lekarskich, wizyt stomatologicznych oraz wszelkiego rodzaju badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Ponadto, wszyscy zatrudnieni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty benefitów oferowanych przez Grupę LUX MED, spośród których wyróżniają się: pakiet opieki medycznej dla pracownika i jego rodziny, karta sportowa czy dofinansowanie do nauki języka angielskiego i szkolenia rozwojowe.

– Zależy nam, żeby zapewniać kompleksowe usługi medyczne pacjentom w całej Polsce i zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby to w pełni możliwe bez pracowników naszych biur. Białystok to wyjątkowe miejsce, w którym mamy nie tylko centra medyczne, ale także wspaniały zespół IT i od teraz również call center. Wiem, jak bardzo zmienił się rynek pracy w trakcie pandemii, dlatego cieszę się, że możemy dać zatrudnienie ponad 100 nowym osobom – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Podczas pandemii rynek pracy uległ znacznym przeobrażeniom, dlatego tak ważne są nowe miejsca pracy. Według Głównego Urzędu Statystycznego od roku obserwowany jest stały wzrost stopy bezrobocia w Polsce. W kwietniu 2020 r. wyniosła ona 5,8%, natomiast w lutym 2021 r. zarejestrowano wynik równy 6,5%.

– Chcemy tworzyć wyjątkowe miejsce pracy, w którym ludzie dobrze się czują, mają wiele możliwości rozwoju, a przede wszystkim towarzyszy im poczucie sensu pomocy innym. Zależy nam, aby pracownicy darzyli nas zaufaniem i to z nami chcieli wiązać swoją przyszłość – mówi Dorota Sawicz, dyrektor personalna w Grupie LUX MED.

Obecnie LUX MED zatrudnia w Białymstoku ponad 180 pracowników w czterech centrach medycznych oraz oddziale IT, który został utworzony w 2016 r. Pracuje w nim zespół kilkunastu programistów i testerów. Kilkadziesiąt osób już teraz dołączyło do zespołu call center.

Grupa LUX MED jest jednym z liderów rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia opiekę ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo – rehabilitacyjny oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17 500 osób, około 7500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze