Podlaskie: kongres innowacyjnego rolnictwa, hodowli bydła i produkcji mleka, wyróżnienia dla wybitnych hodowców

Do centrali Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem przybyli hodowcy bydła mlecznego oraz partnerzy biznesowi największej grupy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej / Fot. mat. pras.

14 czerwca Grupa Mlekovita zorganizowała II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa, na którym eksperci zaprezentowali m.in. najlepsze praktyki i najnowsze zdobycze techniki w zakresie rolnictwa, hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka. Była to też okazja do uhonorowania wybitnych hodowców – dostawców mleka do zakładów Grupy Mlekovita. Równolegle odbył się kongres Zrównoważony Rozwój w Eksporcie.

Do centrali Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem przybyli hodowcy bydła mlecznego oraz partnerzy biznesowi największej grupy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Oba kongresy były okazją do dyskusji o rolnictwie, mleczarstwie, eksporcie i szeroko rozumianym zrównoważonym rozwoju. Partnerzy biznesowi prezentowali najnowocześniejsze rozwiązania dla dostawców.

– Nieustannie inwestujemy w rozwój nowoczesnych technik i technologii, aby oferowane produkty były nie tylko jak najsmaczniejsze i nowoczesne, ale przede wszystkim wspierały zdrowie. Taką drogę wskazuję także dla naszych dostawców mleka – mówił Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Prezes podkreślił w swojej wypowiedzi, że w dzisiejszym dynamicznym i konkurencyjnym świecie tempo rozwoju firmy, jej rynkowy sukces lub porażka, zależą od wielu czynników. A jednym z nich jest zrównoważony rozwój.

– Bo strategie zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach to już konieczność: konsumenci tak krajowi, jak i zagraniczni oczekują od producentów znacznie więcej. Potrzebują produktów, które mają korzystny wpływ na zdrowie, a przy tym ich produkcja nie szkodzi środowisku. Dlatego Grupa Mlekovita jest liderem w zrównoważonym rozwoju – powiedział.

Prezes Mlekovity przypomniał, że eksport towarów stanowi jedną z gałęzi handlowych polskiej gospodarki, a największym polskim eksporterem żywności jest Mlekovita. Podkreślił, że wszyscy – rolnicy i partnerzy biznesowi – nieustannie pracują nad tym, by wciąż osiągać coraz ambitniejsze cele: w zakładach produkcyjnych i w gospodarstwach.

– Rozwija się Mlekovita, rozwijają się gospodarstwa naszych dostawców, rozwijają się też wszystkie firmy, z którymi współpracują nasi rolnicy, dzięki czemu cała nasza branża staje się coraz nowocześniejsza, a w efekcie nasze produkty mogą być najwyższej możliwej jakości.

Za wyniki osiągane w hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka Złotym Logo Mlekovity zostali wyróżnieni wybitni hodowcy, przedstawiciele dostawców mleka do oddziałów Grupy Mlekovita w Wielkopolsce: Przemysław Jagła, Adam Warnke, Roman Frątczak i Przemysław Kmieciński.

II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa stał się też okazją do uhonorowania laureata 19. edycji konkursu „Mleczne Mistrzostwa Polski” organizowanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja największych producentów mleka z każdego województwa, dostarczających mleko do spółdzielni mleczarskich zrzeszonych w KZSM. Podlaskim zwycięzcą był dostawca Mlekovity Krzysztof Nienałtowski.

Jednocześnie za wysoką wydajność i wieloletnią efektywną współpracę wyróżniony został także Tomasz Kraszewski. Obaj uhonorowani producenci otrzymali pamiątkowe puchary, wręczone przez prezesa Dariusza Sapińskiego oraz przewodniczącego rady nadzorczej Janusza Wnorowskiego.

Uznanie prezesa zyskały również najlepsze praktyki i wyniki w działalności oddziałów Grupy Mlekovita – za efektywną pracę na rzecz rozwoju skupu w Wielkopolsce nagrodzony został dyrektor zakładu w Czarnkowie Adam Czarniecki.

Podczas obu kongresów prezentowały swoje innowacyjne usługi i produkty firmy współpracujące z Grupą Mlekovita. W części poświęconej innowacyjnemu rolnictwu zaprezentowały się: ITW Novadan sp. z o.o., GEA Farm Technologies sp. z o.o., Centrum Elektroniki Stosowanej CES sp. z o.o., SIG Combibloc sp. z o.o., Fotowoltaika Agro i Solar Solaredge Technologies (Poland) sp. z o.o. oraz Swiss Thermo.

Red. PP

Komentarze