SM Mlekpol wśród 50 najlepszych pracodawców tygodnika Wprost

Zakład produkcyjny SM Mlekpol / Fot. Mlekpol

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa po raz kolejny znalazła się na prestiżowej liście 50 najlepszych pracodawców tygodnika „Wprost”. Zestawienie to ma na celu wyróżnienie polskich firm, które oferują najbardziej stabilne warunki zatrudnienia i troszczą się o swoich pracowników w trudnych czasach wojny za wschodnią granicą oraz inflacji.

Obecnie Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol zatrudnia ponad 3 tys. pracowników w 14 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Wszyscy oni mogą liczyć na umowy o pracę oraz regularny wzrost wynagrodzeń.

Poza tym, w 2023 roku Spółdzielnia nie przeprowadzała ani w najbliższej przyszłości nie planuje przeprowadzać żadnych zwolnień grupowych. Wręcz przeciwnie – nieustannie poszukuje nowych pracowników, którzy chcą się rozwijać w dynamicznej firmie o ugruntowanej pozycji na rynkach polskim i zagranicznych.

To właśnie te czynniki w głównej mierze zdecydowały o tym, że Mlekpol w z tegorocznej edycji zestawienia 50 najlepszych pracodawców tygodnika „Wprost” zajął wysokie, 18. miejsce.

– Mlekpol to jedna z tych firm, w których mogą pracować całe rodziny, a często nawet kolejne pokolenia. Nasze motto „Naturalnie dbamy o ludzi” odnosi się bowiem nie tylko do konsumentów, ale także do wszystkich osób, które tworzą to przedsiębiorstwo. Umowy o pracę, regularne podwyżki, możliwość rozwoju zawodowego, rozbudowany pakiet socjalny czy dobra atmosfera pracy – to wszystko jest w Mlekpolu standardem, gwarantującym pracownikom poczucie bezpieczeństwa w trudnych czasach – komentuje Tadeusz Mroczkowski, prezes SM Mlekpol.

Zwycięska 50-ka została wybrana na podstawie analizy ankiet nadesłanych przez pół tysiąca największych działających w Polsce firm. Kwestionariusz dotyczył m.in. liczby pracowników, liczby umów o pracę, poziomu zatrudnienia i zwolnień czy cięcia płac. Dwa pytania dotyczyły także wojny – liczby zatrudnionych osób pochodzących z Ukrainy oraz kwoty wsparcia udzielonego organizacjom związanym z tym krajem.

Red. PP

Komentarze