,

Finalistki konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Fot. Paweł Wądołowski, Studio Kapsel

Poniżej przedstawiamy finalistki konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024, wraz z opisami każdej z kandydatek do tytułu.

Wiktoria Szerszeń – 18 lat, Białystok

Wiktoria jest uczennicą VII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku. Po maturze zamierza rozpocząć studia na kierunku pielęgniarskim lub psychologię. Prywatnie jest wielką miłośniczką podróży. Najbardziej kocha góry, w których – tak jak w życiu – zawsze dąży na sam szczyt. Chętnie również oddaje się sportom zimowym jakimi są narty i łyżwy. Cyklicznie współpracuje z fundacją ,”Pomóż im” – pola nadziei, która wspiera dzieci z chorobami onkologicznymi.

Alicja Laskowska – 18 lat, Białystok

Alicja jest uczennicą III liceum ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. Po maturze zamierza rozpocząć studia na kierunku medycznym. W kręgu jej zainteresowań są także marketing i zarządzanie. W wolnym czasie Alicja uczęszcza na zajęcia pilatesu. Jej pasje to taniec (hip hop) oraz jazda konna. Ala interesuje się modą. W przyszłości chciałaby pojechać do Mediolanu na włoski tydzień mody. W wolnych chwilach wspiera akcje charytatywne i pomaga innym ludziom.

Malwina Szpanko – 18 lat, Zdunowo

Malwina jest tegoroczną maturzystką. Jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży na kierunku turystycznym. Jej pasją jest jazda motocyklem, którą łączy z szerzeniem pomocy uczestnicząc w wielu charytatywnych zlotach. Malwina marzy, aby w przyszłości zostać policjantką. Interesuje się tematami kryminalnymi oraz chce być bohaterką, która broni sprawiedliwości i daje poczucie bezpieczeństwa społeczności. Wolny czas stara się spędzać w kreatywny sposób z rodziną oraz przyjaciółmi, ponieważ relacje z bliskimi są dla niej priorytetem.

Agata Dzienisiewicz – 20 lat, Suwałki

Agata jest studentką Społecznej Akademii Nauk w Warszawie na kierunku turystyka i rekreacja. Swoją przyszłość wiąże z podróżami. Uwielbia poznawać nowe języki, uprawiać sporty oraz pała wielką miłością do zwierząt.

Paulina Wykowska – 24 lata, Łomża

Paulina jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Do niedawna zdobywała doświadczenie w jednej z warszawskich kancelarii. Za kolejny cel postawiła sobie rozwój w zakresie prawa i zarządzania w sektorze mody i w tym kierunku pragnie poszerzać swoją wiedzę na studiach podyplomowych. Paulina od zawsze była związana ze sportem, zaczynając od tańca towarzyskiego, przez folklor, aż po treningi siłowe. W wolnych chwilach zagłębia się w książki psychologiczne, fascynują ją mechanizmy rządzące psychiką i zachowaniami człowieka. W życiu stawia na nowe doświadczenia i przygodę, a teraz przeżywa tę wymarzoną, jaką jest udział w konkursie Miss Polonia. Ogromną wartością są dla niej relacje z najbliższymi, dlatego szczególnie pielęgnuje i docenia czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół. Paulina należy do fundacji „Mam Marzenie”. Celem fundacji jest realizowanie pragnień dzieci, których zdrowie i życie są zagrożone.

Wiktoria Głażewska – 20 lat, Białystok

Pasją Wiktorii jest teatr. Już od najmłodszych lat uczestniczyła w zajęciach teatralnych. Wiktoria jest osobą charyzmatyczną, która lubi nowe wyzwania. Uwielbia także taniec, który towarzyszy jej od dziecka. Zawody taneczne nauczyły ją zdrowej rywalizacji oraz dążenia do wyznaczonych celów. W poszukiwaniu nowych doświadczeń, Wiktoria uczęszczała również na zajęcia z akrobatyki sportowej. W przyszłości widzi siebie studiującą na akademii teatralnej. Interesuje ją również psychologia. Uwielbia filmy i podcasty kryminalne.

Marcelina Cudnik – 26 lat, Białystok

Marcelina z zawodu jest ratownikiem medycznym. Kocha swoją pracę, ponieważ od zawsze marzyła, by pomagać ludziom. Dodatkowo studiuje drugi kierunek medyczny, jakim jest pielęgniarstwo. W wolnych chwilach interesuje się sportem. Lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy może sobie na to pozwolić – podróżuje.

Izabela Trypus – 22 lata, Białystok

Izabela jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku położnictwo. Z tym zawodem wiąże swoją przyszłość. Pomoc ludziom jest dla niej bardzo ważna, dlatego też jest honorowym dawcą krwi. Wolny czas spędza na szydełkowaniu pluszaków, którymi obdarowuje swoich bliskich. Jej pasją jest modeling, a sesje zdjęciowe to jej żywioł. Iza uwielbia również aktywność fizyczną, podróże oraz koncerty na żywo.

Małgorzata Domanowska – 25 lat, Białystok

Gosia na co dzień pracuje jako makijażystka i stylistka brwi. Praca z kobietami jest dla niej bardzo inspirująca. Poza makijażem jej pasją są podróże oraz gotowanie. W życiu kieruje się wartościami takimi, jak szczerość, empatia i tolerancja. Każdą wolną chwilę spędza z rodziną, która jest dla niej ogromnym wsparciem. Motywację do działania przynosi jej wychodzenie z własnej strefy komfortu, dlatego postanowiła spróbować swoich sił w konkursie miss.

Martyna Andruszko – 23 lata, Michałowo

Martyna jest absolwentką szkoły policealnej na kierunku opiekunka dziecięca. W przyszłości chciałaby pracować z dziećmi. W wolnym czasie Martyna lubi spotkania z przyjaciółmi oraz oglądanie filmów o tematyce kryminalnej. Jest także mocno zaangażowana w pomoc osobom starszym, działając jako wolontariuszka w domu opieki.

Barbara Stelmaszyńska – 22 lata, Surały

Basia jest studentką pierwszego roku prawa na Akademii Łomżyńskiej. Od roku uczęszcza również do OSP, jako jedyna strażaczka w swojej rodzinnej miejscowości. Jedną z jej pasji od najmłodszych lat jest motoryzacja, w której stale pogłębia swoje doświadczenie, inną zaś – siatkówka. Za najważniejsze wartości, którymi kieruje się w życiu, uważa miłość i rodzinę. Basia od wielu lat udziela się charytatywnie pomagając najczęściej i najchętniej niepełnosprawnym dzieciom. Wspiera też inne akcje oparte o niesienie pomocy, np. starszym osobom czy zwierzętom. Uważa, że pomaganie innym powinno być nie tylko wzorem do naśladowania, ale również czerpaniem przyjemności i satysfakcji. W wolnej chwili lubi czytać książki kryminalno-romantyczne oraz oglądać filmy o podobnej tematyce.

Aleksandra Omelaniuk – 18 lat, Białystok

Aleksandra jest uczennicą Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku – na kierunku technik weterynarii. Wielką miłością darzy zwierzęta! W przyszłości chciałaby zdobyć tytuł lekarza weterynarii. W wolnych chwilach trenuje boks i czyta książki głównie o tematyce kryminalnej. Niezapomniane wspomnienia przywiozła z gorącej Hiszpanii, gdzie dzięki projektowi Erasmus przez parę tygodni mogła podglądać pracę lekarzy i techników weterynarii.

Julia Jakubiak – 21 lat, Stare Kupiski

Julia jest studentką trzeciego roku kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Od wczesnego dzieciństwa (siódmego roku życia) związana jest z tańcem. Przez wiele lat tańczyła hip-hop. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Aktualnie tańczy high heels – nowoczesny styl tańca, czerpiący z różnych technik, dla których wspólnym mianownikiem jest wykorzystanie szpilek, dzięki HH nabrała pewności siebie oraz nauczyła się dostrzegać w sobie kobiece piękno. W wolnych chwilach Julia hobbystycznie zajmuję się makijażem, co również uwielbia. Najważniejsza w życiu jest dla niej rodzina. Ponad wszystko kocha swoje młodsze siostry, które są dla niej największą radością i motywacją. Julia jest osobą wrażliwą. Uwielbia pomagać innym, co sprawia, że czuje się spełniona. Jej marzeniem jest fotomodeling, a w dalszej perspektywie otwarcie własnego gabinetu kosmetologicznego.

Patrycja Litwiejko – 21 lat, Białystok

Patrycja jest studentką trzeciego roku architektury na Politechnice Białostockiej. Przyszłość wiąże z projektowaniem domów, restauracji oraz hoteli. Jej celem życiowym jest założenie własnego biura projektowego. Patrycja interesuje się malarstwem. Inspiracje do swoich prac czerpie z podróży. Wspiera finansowo fundację „Pomóż Im”, działającą na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi, które w dużej mierze przebywają w hospicjum dla dzieci.

Wiktoria Szewczyk – 18 lat, Łomża

Wiktoria jest uczennicą III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży. Po maturze zamierza rozwijać się w kierunku kosmetologii. Wiktoria Interesuje się makijażem. Jej kolejną pasją jest śpiew. Od dziecka uczęszcza na lekcje śpiewu. Swój talent prezentuje także na scenie. Wiktoria kocha zwierzęta, a zwłaszcza psy. Jest bardzo wrażliwa i pomocna, jeśli tylko ma takie możliwości – wspiera schroniska. Wolny czas przeznacza na rozwój osobisty oraz spędza go z rodziną i przyjaciółmi.

Natasza Mikołajun – 18 lat, Białystok

Natasza jest uczennicą Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku. Jej pasją od dzieciństwa jest siatkówka, którą regularnie trenuje. Stara się o czystszą planetę i wspiera zwierzęta w schronisku. W przyszłości widzi się jako kobietę sukcesu z własnym biznesem na koncie. Jest przekonana, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze ambitnie dąży do wyznaczonego celu.

Monika Bruszewska – 18 lat, Białystok

Monika jest tegoroczną maturzystką. Uczęszcza do czwartej klasy VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku, na profilu medycznym. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem, kontynuując naukę na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Jej pasją jest taniec towarzyski, który trenuje od trzeciej klasy szkoły podstawowej. Monika interesuje się również techniką makijażu. Z pasją i zaangażowaniem wykonują makijaże dziewczętom na turnieje taneczne.

Kinga Niklewicz – 25 lat, Łomża

Kinga to ambitna prawniczka, pracująca w renomowanej kancelarii radców prawnych w Gdyni. Obecnie kończy drugi kierunek studiów magisterskich na wydziale finansów i rachunkowości oraz studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy z certyfikatem audytora wewnętrznego BHP na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Jej pasją od najmłodszych lat jest sport, szczególnie tenis ziemny i pływanie. Kinga uwielbia aktywność na świeżym powietrzu i w wolnych chwilach z przyjemnością oddaje się długim spacerom ze swoim psem. Angażuje się społecznie jako członek Fundacji Court Watch, monitorując przebieg rozpraw sądowych i dbając o przestrzeganie praw i obowiązków stron. Dodatkowo, aktywnie uczestniczy w działaniach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, na rzecz społeczności szkolnych polegającej na szerzeniu wiedzy o prawach i obowiązkach.

Sandra Matlak – 20 lat, Miastkowo

Sandra jest studentką Politechniki Białostockiej na kierunku zarządzanie. Od najmłodszych lat jej pasją jest jazda konna, która nauczyła ją pokory i cierpliwości. Swój wolny czas Sandra poświęca na rysowaniu oraz ćwicząc na siłowni. Wartości, które są dla niej najważniejsze, to: rodzina, pomaganie innym i dążenie do wyznaczonych celów. Największym autorytetem jest dla niej mama, która nauczyła, że tylko ciężką pracą można osiągnąć w życiu naprawdę wiele. Sandra uwielbia podróżować, ponieważ umożliwia to jej podziwianie piękna świata oraz otaczającej nas przyrody.

Katarzyna Saczko – 19 lat, Białystok

Kasia jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku pielęgniarstwo i wiąże z tym swoją przyszłość. Jej pasje to sport, muzyka i podróże. Od roku uczęszcza na siłownię, gdzie może oderwać się od obowiązków. Cyklicznie współpracuje z Bractwem Młodzieży Prawosławnej.

Red. PP

Komentarze