Photon z Białegostoku wśród najszybciej rosnących firm technologicznych w Europie

Nie codziennie zdarza się, aby firma z regionu znalazła się w tak prestiżowych rankingach / Fot. mat. pras.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Photon, technologiczna firma pochodząca z Białegostoku, została wyróżniona w dwóch prestiżowych rankingach najszybciej rosnących firm technologicznych w Europie: Financial Times 1000 oraz Deloitte EMEA Fast 500.

– To dla nas ogromny zaszczyt i motywacja do dalszej pracy w kolejnych latach. W 2021 roku podjęliśmy strategiczną decyzję, aby w stu procentach skoncentrować się na edukacji publicznej i nie musieliśmy długo czekać, aby przekonać się, że była ona właściwa – mówi Marcin Joka, współzałożyciel i członek zarządu w firmie Photon.

Założona w 2017 roku w Białymstoku firma specjalizuje się w produkcji robotów edukacyjnych i narzędzi edtech, rewolucjonizujących sposoby nauczania. Produkty Photon są wykorzystywane w szkołach i placówkach edukacyjnych w ponad 70 krajach, wspierając nauczycieli i uczniów w nowoczesnym procesie dydaktycznym. Dzięki zrozumieniu problemów systemów edukacji i rewolucyjnym rozwiązaniom odpowiadającym ich realnych potrzebom, firma zdobyła zaufanie klientów oraz partnerów biznesowych.

We wrześniu tego roku Photon wprowadzi na rynek przełomowy system Inteligentna Klasa, którego misją jest podniesienie poziomu cyfryzacji szkół i wyeliminowanie używania smartfonów na zajęciach.

– Na początku tego roku oficjalnie zaprezentowaliśmy koncept Inteligentnej Klasy na targach w Londynie. I wydaje się, że trafiliśmy w dziesiątkę. Odbiór był fantastyczny. Okazało się, że rozwiązujemy wiele bolączek dzisiejszej edukacji na większości rynków edukacyjnych. Stworzyliśmy dedykowane urządzenia, które pozwalają wyeliminować komputery i smartfony z klasy, dostarczamy wysoki poziom interakcji i emocji w procesie lekcyjnym, zachowując przy tym stosunkowo niską cenę patrząc na szkolne budżety. Dzięki Inteligentnej Klasie, praktycznie każda klasa, nie ważne jak stara, może stać się nowoczesną pracownią. Z perspektywy biznesowej, potencjał nowego systemu może być kilkukrotnie większy większy niż kategorii robotów edukacyjnych – dodaje Marcin Joka.

Photon posiada bogatą historię, pełną sukcesów na arenie międzynarodowej, reprezentując Polskę i region Podlasia na licznych prestiżowych wydarzeniach. Firma miała zaszczyt otwierać targi technologiczne w Hanowerze, gdzie zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązania m.in. urzędującej wówczas kanclerz Angeli Merkel czy miała przyjemność gościć parę książęcą – księcia Williama i księżną Kate podczas ich wizyty w Polsce, co podkreśla znaczenie firmy na arenie międzynarodowej i jej wkład w promowanie polskich technologii na świecie.

Red. PP

Komentarze