Tomasz Sokołowski to najlepszy dekarz na Podlasiu. Firmę prowadzi od 23 lat

Osoby poszukujące sprawdzonych wykonawców dachów od ponad dekady mają ułatwiony wybór. Każdego roku największy program branży dekarskiej w kraju – SuperDEKARZ – nagradza najbardziej aktywnych i sprawdzonych wykonawców w kraju. W lutym 2020 r., podczas XI gali SuperRDEKARZ w Warszawie, najlepsi wykonawcy dachów minionego roku odebrali statuetki. Najlepszym na Podlasiu okazał się Tomasz Sokołowski (na zdjęciu) z firmy Systemdach z Białegostoku. Nasza redakcja rozmawiała z laureatem. Gratulujemy sukcesu białostockiemu przedsiębiorcy!

Program SuperDEKARZ funkcjonuje już od 11 lat. Bardzo się cieszę, że zwyciężyłem w regionie Polski północno-wschodniej i otrzymałem ten tytuł za 2019 rok – mówi w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Sokołowski.

Jak wyjaśnia, nagroda przyznana została za wykonywanie dachów firmy Braas: za jakość, ilość, profesjonalizm.

Pan Tomasz jest właścicielem przedsiębiorstwa Systemdach, prowadzi je od 23 lat.

Zawodu uczyłem się od taty. Pomagałem mu w pracy i w końcu tak już zostałem przy dekarstwie – opowiada nasz rozmówca.

Dziś jego firma zatrudnia 11 osób. Tomasz Sokołowski pytany o plany rozwojowe odpowiada, że to życie je zweryfikuje.

Pracy na dzień dzisiejszy na pewno jest dużo – tłumaczy. – Pracujemy przy domach rodzinnych, a w przypadku deweloperki przy szeregówkach. Staramy się robić to jak najlepiej potrafimy.

Tytuł SuperDEKARZA 2019 na Polskę wywalczył Rafał Szczepański, właściciel firmy Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański z Poddębic (województwo Łódzkie), a tuż za nim uplasował się Marcin Kaczmarek (Dachy Kaczmarek, Kazimierz Biskupi, powiat koniński) i Jerzy Orłowski (Usługi Ogólnobudowlane Orzeł Jerzy Orłowski, Pyrzyce).

Statuetkę SuperDEKARZA Regionu odebrało łącznie 13 dekarzy najbardziej aktywnych w różnych częściach kraju. Galę SuperDEKARZ 2019 poprowadził Piotr Kraśko, zaś muzycznym zwieńczeniem wieczoru był koncert Grzegorza Hyżego.

Program SuperDEKARZ powstał w 2008 roku z inicjatywy marki Braas. Jego ideą była integracja środowiska dekarskiego i podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych na coraz bardziej wymagającym rynku. Ten największy w Polsce program (niemal 1 000 zarejestrowanych dekarzy) łączy w sobie rywalizację m.in. o położenie największej liczby dachów, a także system szkoleń – od wykonawstwa po techniki sprzedaży i marketingu.

W minionym roku uczestnicy programu SuperDEKARZ zgłosili ponad 5,5 tys. obiektów, na których położyli prawie 1,7 mln metrów kwadratowych dachówek – w tym milion dachówek betonowych i 700 000 ceramicznych. Zgłosili ponad 5,5 tys. dachów, przy czym średnia wielkość dachu posiada 300 mkw. Wygląda na to, że rynek budowlany ma się dobrze, bo 90 proc. zgłoszeń stanowiły nowe dachy, a ponad 80 proc. dachy domów jednorodzinnych.

Nasza filozofia rozumienia dachu jako kompletnego systemu, na który składają się nie tylko produkty, ale także uzupełniające je akcesoria, a przede wszystkim wyszkolony, rzetelny wykonawca, znajduje swoje spełnienie właśnie w programie SuperDEKARZ, który pielęgnujemy od ponad dekady – podkreśla Grzegorz Barycki, dyrektor handlowy BMI Braas.

Piotr Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze