Poznaj korzyści kredytu konsolidacyjnego

Wiele osób ma negatywny stosunek do zaciągania jakichkolwiek pożyczek. Kredyty bankowe kojarzą się z wieloletnimi zobowiązaniami, natomiast chwilówki z wysokimi odsetkami i trudnym do zrealizowania terminem spłaty. Niemniej bardzo często potrzebujemy tych narzędzi, aby realizować osobiste plany lub rozwijać firmę.

Może się zatem zdarzyć, że znajdziemy się w sytuacji jednoczesnego spłacania kilku rat. Istnieje jednak sposób, aby ułatwić i usprawnić ten proces. Kredyt konsolidacyjny to rodzaj zobowiązania, które pomoże ci odzyskać kontrolę nad budżetem.

Kredyt konsolidacyjny — co to takiego?

Konsolidacja kredytów polega na połączeniu kilku zobowiązań w jedną ratę. Może ona dotyczyć wielu różnych rodzajów pożyczek. Kredyt konsolidacyjny możesz rozważyć, jeśli spłacasz jednocześnie kredyt na samochód i sprzęt AGD lub gdy zaciągnąłeś wcześniej kilka chwilówek, które musisz spłacać jednocześnie. W takiej sytuacji opłacanie poszczególnych rat staje się o wiele bardziej skomplikowane. Nawet jeśli znajdujesz się w dobrej sytuacji finansowej, gdy pożyczek będzie za dużo, mogą zdarzyć ci się opóźnienia w płatnościach. Te z kolei prowadzą do frustracji i nagromadzenia zobowiązań, a w ostateczności — wzrostu odsetek i całkowitej kwoty długu.

Właśnie dlatego kredyt konsolidacyjny może pomóc ci w odzyskaniu finansowej równowagi. Poznaj wszystkie zalety konsolidacji i zamień kilka pożyczek na jedną, korzystną do spłaty ratę.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Wspomnieliśmy już, że konsolidacja polega na zamianie kilku rat w jedną. Być może zastanawiasz się jednak, czy takie rozwiązanie faktycznie może przynieść ci wymierne korzyści. W końcu jest to zamiana jednego kredytu na inny. Jeśli jednak przeanalizujesz tę procedurę szczegółowo, przekonasz się, że może ona poprawić twoją sytuację ekonomiczną i budżet. W jaki sposób? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, musisz złożyć w banku odpowiedni wniosek — dokładnie tak jak w przypadku innych pożyczek. Jego warunki mogą podlegać negocjacji, co pozwoli dostosować je do twoich potrzeb i możliwości. Oznacza to, że wysokość raty kredytu i termin spłaty całego zobowiązania zostaną ustalone tak, abyś nie napotkał problemów z płatnościami. Zamiast zobowiązań w kilku różnych instytucjach, będziesz odtąd spłacał jeden korzystny kredyt.

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje kredyt konsolidacyjny, zgłoś się do doradcy z firmy Spłata Pożyczek. Zebraliśmy dla ciebie kilka cennych uwag, które mogą pomóc ci podjąć właściwą decyzję i skorzystać z usług profesjonalisty.

1.Kredyt konsolidacyjny nie zawsze jest łatwy do uzyskania.

Jeśli kiedykolwiek wnioskowałeś w banku o kredyt, doskonale wiesz, że proces ten może trwać długo i wiąże się on z koniecznością spełnienia wielu warunków. Tymczasem nie każdy klient banku jest specjalistą finansowym. Z pomocy doradcy kredytowego warto skorzystać, ponieważ jest to profesjonalista, który bardzo dobrze orientuje się w ofercie wszystkich instytucji finansowych oraz obowiązujących wymogach i przepisach.

2.Doradca może pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej.

Niska zdolność kredytowa, wpisy w BIK, niewielkie miesięczne dochody, opóźnienia w płatnościach ratalnych — te czynniki mogą zdyskwalifikować cię w oczach pracownika banku. Jednak doradcy kredytowi z firmy Spłata Pożyczek pomogli już wielu klientom w podobnej sytuacji. Z nimi uzyskanie kredytu konsolidacyjnego stanie się możliwe, nawet jeśli wcześniej spotkałeś się z odmową ze strony banku.

3. Profesjonalista przedstawi ci pełną ofertę produktów bankowych.

Samodzielne poszukiwania mogą okazać się trudne, jednak doradca kredytowy dysponuje narzędziami, które pomogą wam szybko i efektywnie porównać ofertę wielu banków. Dzięki temu wybierzecie tę, która okaże się dla ciebie najkorzystniejsza.

4. Z doradcą kredytowym zyskujesz możliwość negocjacji.

Pracownik firmy Spłata Pożyczek nie tylko pomoże ci znaleźć dostosowaną do twoich potrzeb ofertę bankową, ale także podejmie negocjacje z przedstawicielem instytucji. Doradcy mogą wykorzystać swoje doświadczenie, bazy danych i kontaktów

5. Rynek stale się zmienia.

I bardzo często trudno nam za tymi zmianami nadążyć. Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę wiele miesięcy temu, bardzo możliwe, że oferowane dziś produkty bankowe stały się zdecydowanie korzystniejsze. Wysłuchaj uwag doradcy i zamień wcześniejsze zobowiązania na jeden kredyt konsolidacyjny, a następnie ciesz się finansową stabilnością.

Artykuł partnerski

Komentarze