5 miejsc na biznes lunch w Białymstoku. Trenerzy biznesu dzielą się swoimi opiniami

Zobacz, gdzie można stworzyć dobrą atmosferę do podejmowania kluczowych decyzji.

Spotykasz się na neutralnym gruncie. Ważny jest wybór właściwego miejsca, z dala od firmy, najlepiej w sprawdzonej restauracji, neutralnej i bezpiecznej w odbiorze.

Gdy ktoś mnie pyta, dlaczego warto umówić się z klientem na biznesowy lunch, zadaję mu pytanie – opowiada przedsiebiorczepodlasie.pl Karolina Cwalina, trener biznesu. – Dlaczego wielcy, światowi biznesmeni uwielbiają robić interesy podczas posiłków? Dlaczego tak lubisz spotykać się ze znajomymi na obiadach, lunchach, kolacjach? To proste. Wspólne jedzenie łączy. Odprężamy się, koncentrujemy na tym co smaczne, pobudzamy nasze zmysły, a co najważniejsze – jedzenie dostarcza endorfin, przez co czujemy się szczęśliwi. W biznesie, spotkania na lunche czy śniadania biznesowe to podstawa. Zwiększa się wtedy szansa na stworzenie bliższej relacji z naszym klientem, czy tez partnerem biznesowym, a dobre relacje w biznesie są najważniejsze.

Karolina Cwalina, trener biznesu, kojarzona z programem autorskim "Sukces zaczyna sie w głowie" oraz "Sexy zaczyna się w głowie", fot. archiwum prywatne
Karolina Cwalina, PCC coach ICF, kojarzona z programem autorskim „Sukces zaczyna sie w głowie” oraz „Sexy zaczyna się w głowie”, fot. archiwum prywatne

Zapraszając ważnego klienta na lunch biznesowy powinniśmy przede wszystkim zadbać o jego potrzeby, komfort oraz dobre otoczenie. Miejsca na tego typu okazje powinny być eleganckie i niezatłoczone.

Podczas jedzenia oprócz tematów biznesowych poruszamy wiele luźniejszych kwestii – dodaje Karolina Cwalina. – Gdy siedzimy w restauracji, nie mamy możliwości uciekać wzrokiem i patrzeć na komputer. Jesteśmy zdani tylko na siebie. Uśmiech, patrzenie prosto w oczy – to podstawa nawiązania dobrej relacji z klientem. Lunch to idealna sytuacja, aby się lepiej poznać.

Biznes lunch w większym gronie

Biznes lunch może taże przybrać formę tematycznego spotkania organizowanego dla grupy przedsiębiorców. Może to być część większego eventu, np. kongresu.

Tego typu spotkania mogą być bardzo efektywne do promowania biznesu – opowiada przedsiebiorczepodlasie.pl Lechosław Chalecki, trener biznesu, właściciel Szkoły Inspiracji. Niestety, w Białymstoku nie mamy jeszcze zwyczaju organizowania i uczestniczenia w tego typu spotkaniach na większą skalę, a warto. Uczestniczyłem w biznes lunchach i śniadaniach w innych miastach, np. w Warszawie. Tam tego typu akcje cieszą się dużą popularnością i przynoszą uczestnikom wymierne korzyści finansowe.

Lechosław Chalecki, trener biznesu, założyciel Szkoły Inspiracji, związany z Fundacją Gen Sukcesu oraz Seed House, fot. P. Ławreszuk
Lechosław Chalecki, trener biznesu, autor książki „Potęga życia”. Założyciel i prezes Szkoły Inspiracji Sp. z o.o. oraz Fundacji Gen Sukcesu, fot. P. Ławreszuk

Podczas spotkania zaangażowani są tak zwani networkerzy, którzy przedstawiają sobie zaproszonych gości. Sprawni networkerzy zapewniają poznanie nowych ludzi, a struktura spotkania daje szansę na krótką autoprezentację lub prezentację biznesu.

Zachęcam każdego przedsiębiorcę do testowania biznes lunchy, śniadań i spotkań networkingowych pod kątem wzmacniania własnej pozycji i budowania nowych relacji biznesowych – dodaje Lechosław Chalecki.

5 propozycji na biznes lunch w Białymstoku

Astoria

Kamienica Astorii stoi w sercu miasta, tuż obok ulicy Lipowej. Astoria łączy tradycję z nowoczesnym wizerunkiem. To dobre miejsce na kameralny lunch, ale także na duże spotkania biznesowe.

Restauracja serwuje dania oparte na własnych, tradycyjnych recepturach i najwyższej jakości produktach – opowiada przedsiebiorczepodlasie.pl Joanna Biała z PSS Społem. – Sale konferencyjno-bankietowe zapewniają najwyższy komfort, a jednocześnie mają przytulne wnętrza. Kawiarnia serwuje pyszne domowe desery, dodatkowo dając możliwość podziwiania malowniczego centrum miasta z tarasu widokowego.

Taras widokowy, Astoria, fot. PSS Społem
Taras widokowy w Restauracji Astoria, w tle widok na Ratusz w Białymstoku, fot. PSS Społem
Restauracja Astoria, fot. PSS Społem
Wnętrze jednej z sal w Restauracji Astoria, fot. PSS Społem

Savoy

Oddalając się od ścisłego centrum w kierunku Pałacu Branickich możemy skorzystać z nowoczesnych wnętrz restauracji Savoy. Lunch w Savoy to zestaw trzech elementów: zupa, danie główne oraz deser i woda. Za zestaw zapłacimy jedynie 19 zł.

Restauracja Savoy, ul. J. Kilińskiego 15, Białystok, fot. Savoy
Restauracja Savoy, ul. J. Kilińskiego 15, Białystok, fot. Savoy
Savoyrest4
Przestronne wnętrze restauracji Savoy, fot. Savoy

Kawelin

Przy wejściu do Parku Planty znajduje się replika rzeźby pies Kawelina. A tuż obok, po drugiej stronie ulicy, Restaurcja Kawelin. Wydzielona w niej jest zarówno część barowa, jak też sala restauracyjna. Dobre miejsce dla tych, którzy mają ochotę po lunchu pospacerować po Parku Planty.

Hotel Esperanto, a w nim Reastauracja Kawelin, fot. Hotel Esperanto
Hotel Esperanto, a w nim Reastauracja Kawelin, fot. Hotel Esperanto
Hotel Esperanto i Reastauracja Kawelin
Restauracja Kawelin, część barowa, fot. Kawelin

Pasja

Jeśli lubimy bardziej tradycyjne menu, z pewnością warto wbrać się do innej części miasta. W pobliżu ul. Piłsudskiego, niedaleko Galerii Jurowieckiej znajduje się zaciszna Restauracja Pasja w hotelu Villa Tradycja.

Specjalizujemy się w kuchni polskiej, wzbogaconej smakami regionalnymi – opowiada przedsiebiorczepodlasie.pl Emilia Korzeniecka. – Nasze menu to świeże, wysokiej jakości produkty, przyrządzane według starannie dobranych receptur. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od pierogów i babki ziemniaczanej, poprzez żeberka pieczone w sosie śliwkowym, aż po steki z polędwicy i nasze flagowe danie – polędwiczki sous-vide w sosie boczniakowym.

www.studiowasabi.pl
Restauracja Pasja w hotelu Villa Tradycja przy ul. Włókienniczej 5 w Białymstoku, fot. studiowasabi.pl
DSC_0479_m
Taras Restauracji Pasja przy Villa Tradycja, fot. Villa Tradycja

Forma

W budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej znajduje się Restauracja Forma. Menu zmienia się tam wraz z porami roku. Kucharze gotują według filozofii slow food. Ciekawe miejsce na biznes lunch i duże spotkanie biznesowe. Zobaczcie, jaki klimat tam spotkacie.

Restauracja forma w Operze Podlaskiej, ul. Odeska 1, fot. Forma
Restauracja Forma w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1, fot. Restauracja Forma
Restauracja Forma to także dobre miejsce na biznes lunch w większym gronie, o którym opowiadał Lechosław Chalecki, fot. Restauracja Forma
Restauracja Forma to także dobre miejsce na biznes lunch w większym gronie, o którym opowiadał Lechosław Chalecki, fot. Restauracja Forma

Zdjęcie główne w artykule dzięki uprzejmości Restauracji Forma.

Komentarze