Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Podlascy szefowie kuchni organizują kolację dla niego

Sześciu kucharzy, trzech sommelierów, sześć popisowych dań i mnóstwo dobra, którego nie da się tak łatwo policzyć. 6 grudnia o godzinie 18 w restauracji Regiment Hotelu Traugutta3 odbędzie się wyjątkowa kolacja charytatywna organizowana przez „Szefów po godzinach”. Cel? Zebranie funduszy na leczenie 15-miesięcznego Tymka, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe.

Tymek podczas porodu doznał silnego niedotleniania, w konsekwencji czego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Obecnie wymaga intensywnej rehabilitacji, przy użyciu specjalistycznych urządzeń, które krok po kroku przywracają mu sprawność.

Systematyczne ćwiczenia są jego szansą na lepsze, bardziej samodzielne życie.

Mimo choroby Tymek jest uśmiechniętym, radosnym chłopcem. Swoją pozytywną energią zaraził „Szefów po godzinach”, nieformalną grupę zrzeszającą przedstawicieli podlaskiej branży gastronomicznej, którzy postanowili zorganizować mikołajkową kolację degustacyjną i wesprzeć rodzinę chłopca w walce o lepsze jutro.

– Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, wystarczy zasilić zbiórkę na portalu Siepomaga.pl, a następnie przesłać potwierdzenie na adres recepcja@hoteltraugutta3.pl. Cegiełka za osobę wynosi 300 zł. Na gości czeka sześć wyśmienitych dań, serwowanych w towarzystwie win wybranych przez najlepszych sommelierów w Polsce. Podczas kolacji będzie można wylicytować także m.in. udział w warsztatach sushi, warsztatach kawowych czy trening personalny i wiele innych – zachęca Magdalena Matejczuk, współorganizatorka Mikołajek dla Tymka.

Dla uczestników gotować będą: Ewelina Łapińska (finalistka Top Chefa), Bartosz Łukaszewicz (Pawilon Towarzyski), Maciej Tomaszewski (Sztuka Mięsa), Tomasz Siwkowski (Restauracja Regiment), Sebastian Wilczek (Dobroczynna Bistro) oraz Łukasz Mularczyk (Sztuka Mięsa Rzeźnik). O wina zadbają natomiast: Łukasz Czajkowski, Paweł Białęcki i Andrzej Strzelczyk. Kolację poprowadzi Kuba Pilat.

– To niepowtarzalna szansa, aby spróbować świetnej kuchni, spędzić mikołajkowy wieczór w świetnej atmosferze, a przy okazji realnie pomóc choremu Tymkowi. Chcemy, aby 6 grudnia był dla niego dniem pełnym pozytywnych emocji, a jego rodzicom przyniósł mnóstwo powodów do radości. Wiemy, że na białostoczan zawsze można liczyć, bo wśród nas nie brakuje ludzi o ogromnych sercach. Udowodnili to już w zeszłym roku, podczas naszej pierwszej kolacji „Szefów po godzinach”. Mamy nadzieję, że powtórzymy ten sukces – mówi Ewelina Łapińska, współorganizatorka wydarzenia.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze