Firma Britenet wsparła charytatywnie Fundację Aktywizacja. Jej narzędzie wykorzystują w Białymstoku

Fundacja Aktywizacja już od ponad 30 lat z zaangażowaniem wspiera osoby z niepełnosprawnościami m.in. w realizowaniu celów zawodowych na rynku pracy. – Wierzymy, że nasza praca ma sens, bo przyczynia się do poprawy jakości życia naszych klientów z niepełnosprawnościami i wspiera biznes w licznych wyzwaniach związanych z procesem ich zatrudniania i inkluzji w organizacjach – mówi Przemysław Żydok, prezes Fundacji Aktywizacja.

Złożone arkusze kalkulacyjne, na których pracowano do tej pory w Fundacji Aktywizacja, zamieniono niedawno na profesjonalne narzędzie CRM, jakim jest Salesforce. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia firmy Britenet, która każdego roku rozpoczyna nieodpłatną współpracę z organizacją pozarządową.

W implementację Salesforce w Fundacji Aktywizacja zaangażowani byli pracownicy Britenetnp. z Lublina i Kielc, a w system wykorzystywany jest w oddziałach fundacji w Białymstoku, Bydgoszczy, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie oraz w filiach w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu i Szczecinie.

– Głównym celem wdrożenia systemu CRM w fundacji było usprawnienie procesów związanych z aktywizacją osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Współdzielony system, wdrożony równocześnie we wszystkich oddziałach fundacji, umożliwił płynną wymianę informacji zarówno na temat partnerów biznesowych, jak i prowadzonych przez organizację działań – zauważa Izabela Wegner z Britenet. – Zespół naszych specjalistów miał okazję wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie w rozwijaniu działań podjętych na rzecz społeczeństwa.

Wdrożenie przez zespół Britenet systemu CRM na platformie Salesforce umożliwiło fundacji scentralizowanie i usprawnienie procesów związanych z kompletowaniem i analizą danych. Obecnie pracownicy fundacji mogą tworzyć przejrzystą i łatwą w obsłudze bazę pracodawców za pomocą jednego narzędzia. Wprowadzone rozwiązanie wpłynie także na komunikację wewnętrzną oraz zoptymalizuje wiele codziennych procesów. To natomiast przełoży się na skuteczność podjętych działań i dążenia do realizacji obranych celów.

– Zaimplementowane rozwiązania realnie usprawniły codzienne zadania w organizacji, której głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami – wspomina Mateusz Kotnowski, dyrektor Pionu Agencji Zatrudnienia Fundacji Aktywizacja.

W przestrzeni społecznej nadal istnieje wiele stereotypów na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Ich kompetencje, kwalifikacje czy talenty często nie zostają dostrzeżone m.in. z powodu uprzedzeń czy braku odpowiedniej wiedzy na temat zatrudniania takich osób. Organizacje, takie jak Fundacja Aktywizacja, dokonują jednak starań, aby niepełnosprawność nie wykluczała specjalistów z rywalizacji o atrakcyjne miejsca pracy. Britenet natomiast z dumą wspiera fundację w jej działaniach.

Red. PP, fot. Pixabay

Komentarze