Jak skutecznie promować konto na Instagramie?

Instagram, jako platforma społecznościowa umożliwiająca szybką komunikację i udostępnianie treści, głównie w postaci zdjęć, między użytkownikami, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Każdego dnia pojawiają się tutaj miliony nowych wpisów, zarówno w postaci zdjęć, jak i relacji na Insta Stories.

Jak skutecznie promować konto na Instagramie?

Instagram, jako platforma społecznościowa umożliwiająca szybką komunikację i udostępnianie treści, głównie w postaci zdjęć, między użytkownikami, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Każdego dnia pojawiają się tutaj miliony nowych wpisów, zarówno w postaci zdjęć, jak i relacji na Insta Stories.

Tym bardziej, chcąc się wyróżnić na tle tej jednolitej w gruncie rzeczy masy, musimy zadbać o odpowiednią promocję konta, prowadzącą bezpośrednio do zwiększenia zasięgów, a tym samy do pozyskania większej ilości obserwujących. Co jednak możemy zrobić, aby w szybki sposób trafić do większej ilości odbiorców i jak tych odbiorców przy sobie utrzymać?

Popularne konto przynosi korzyści

Zacznijmy jednak od tego, po co w ogóle promować konto? Po co docierać do ludzi, których de facto nie znamy? Nie lepiej pozostać przy gronie bliskich, rzeczywistych znajomych? Oczywiście, można, ale popularne konto przynosi wiele korzyści.

Po pierwsze, konta posiadające wielu, liczonych w tysiącach obserwujących stają się marką samą w sobie.

Po drugie, marka taka może podjąć współpracę z innymi markami w celu ich promocji, za co otrzyma wynagrodzenia. Na posiadaniu popularnego konta można zatem zwyczajnie nieźle zarobić!

Po trzecie, prawdziwi pasjonaci, prowadzący profile o niszowych tematykach mają szansę dotarcia do bardzo dużego grona odbiorców. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, iż natrafią na konta o podobnych zainteresowaniach. Bez względu na wszystko, warto zatem podjąć działania w celu rozpowszechnienia swojego profilu i pozyskania nowych fallowersów. Podpowiadamy więc jak tego dokonać w kilku krokach.

Użytkownicy lubią systematyczność i ład

Tworząc zupełnie nowe konto, w pierwszych dniach, a nawet tygodniach będziemy zabiegać o każdą pojedynczą nawet obserwację. Z czasem będą się one pojawiać masowo. Zanim jednak do tego dojdzie musimy podjąć działania, które przyciągną i co ważne, utrzymają przy nas obserwujących. Po pierwsze publikowane przez nas zdjęcia muszą być staranne i ciekawe – poczynając od samej fotografii po opis. Warto zadbać o to by były także w miarę jednolite jeżeli chodzi o kolorystykę i samą formę zdjęć. W tym celu warto sięgnąć o dostępne zarówno na Instagramie, jak i w wielu innych aplikacjach do obróbki fotografii filtry. Stosując jeden lub dwa filtru uzyskamy spójny feed.

Oczywiście wspomniana spójność powinna dotyczyć także samej tematyki naszego profilu. Wybierzmy temat, jaki nas interesuje i trzymajmy się go. Publikując treści o wszystkim po trochę nigdy nie stworzymy wiernego grona obserwujących. Nie wystarczy jednak dodać kilkunastu czy kilkudziesięciu ładnych zdjęć, aby zyskać popularność. Gdy już stworzymy profil musimy systematycznie nad nim pracować. Zdjęcia warto publikować w regularnych odstępach – powiedzmy na początek dwa, trzy razy w tygodniu, tak aby nasi obserwujący mieli na co czekać.

Poza tym trzeba będzie się przypominać, czyli wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami. Szukajmy więc kont o podobnym profilu, lajkujmy je, komentujmy i udostępniajmy jego posty na naszym Insta Stories. Odpowiadajmy na wszystkie komentarze pod naszymi postami oraz na wiadomości od użytkowników. To wszystko zbuduje więź niezbędna do stworzenia popularnego konta na Instagramie.

Kupowanie popularności to nic złego

Pracując rzetelnie i systematycznie nad swoim kontem prędzej czy później zyskamy zadowalającą popularność. Może to jednak potrwać nawet kilka lat. Nie musimy jednak czekać aż tak długo. Można wykorzystać dostępne w internecie opcje służące zwiększeniu zasięgów i tym samym popularności naszego konta. Na przykład serwis Polskielajki oferuje sprzedaż nie tylko obserwujących, ale i komentarzy czy lajków. Niektórzy użytkownicy Instagrama potępiają ten sposób pozyskiwania popularności. Czy jednak faktycznie jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie!

Korzystając z tych możliwości z umiarem możemy przyspieszyć rozwój swojego konta na Instagramie. Zanim jednak sięgniemy po tę możliwość, poszukajmy serwisu rzetelnego i uczciwego. Takiego, który oferuje obserwacje od rzeczywistych kont. Obserwacje te bowiem będziemy nabywać w pakietach. Warto w związku z tym przeanalizować cenniki różnych usługodawców. Oferta serwisu Polskielajki https://polskielajki.pl/produkt/kup-instagram-followers/ zawiera opcję zakupu realnych obserwujących na Instagramie. Aby wszystko wyglądało, jak należy razem z obserwującymi warto zakupić również polubienia na Instagramie pod poszczególnymi postami oraz komentarze. Dziwnie bowiem będzie wyglądało konto posiadające kilka tysięcy obserwujących, które ni ma żadnych komentarzy, lub, którego zdjęcia mają po kilkanaście polubień. Kupowanie popularności pomaga w rozwoju i promocji konta a nie zastępuje je. Obserwujący zostaną przyciągnięci, ale o ich utrzymanie i tak już musimy zadbać we własnym zakresie.

Artykuł partnerski

Komentarze