Kiedy warto wybrać profile aluminiowe?

Aluminium ze względu na swoje właściwości ma szerokie zastosowanie w wielu branżach, również w tej remontowo-wykończeniowej. To właśnie detale tworzą całość, a nic tak nie uzupełnia wnętrz, jak wykończenia wykonane z aluminium. Surowiec ten ma nie tylko niesamowity, ponadczasowy wygląd, ale jest też odporny na uszkodzenia, a do tego jest o wiele lżejszy od stali. Wszelkiego rodzaju profile aluminiowe świetnie sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale też na zewnątrz.

Profile aluminiowe i ich właściwości

Kiedy zewsząd zalewa nas chińszczyzna i materiały słabej jakości, dobrze jest wspierać rodzinny rynek i wybierać polskich producentów. Zwłaszcza planując budowę czy remont, bo przecież nikt nie chce, żeby jego wymarzone wnętrze rozpadło się po paru miesiącach. Dlatego lepiej postawić na materiały najwyżej jakości, wykonane z wysokiej klasy surowców. Do jednych z nich niewątpliwie zalicza się aluminium, które ze względu na swe właściwości wykorzystywane jest do produkcji profili. Te możemy spotkać niemal w każdym wnętrzu. To dzięki tym profilom różne rodzaje podłóg mogą zostać estetycznie połączone, a wszelkie kanty i krawędzie – zabezpieczone. Dużą popularnością cieszą się profile wykonane z dużo lżejszego od stali aluminium. Dlaczego? Ponieważ surowiec ten jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na korozję, dlatego świetnie sprawdzi się w miejscach o większej wilgotności np. w kuchni czy łazience. Aluminium świetnie też znosi zmiany temperatur i jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego profile aluminiowe z powodzeniem można stosować również na zewnątrz. Polski producent dokłada wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom każdego klienta, a nad całym etapem produkcji czuwa wyspecjalizowana kadra.

Kiedy warto wybrać profile aluminiowe?

Wszędzie tam, gdzie zwiększony jest kontakt z wilgocią, zdecydowanie lepiej wybrać profile wykonane z aluminium. Tak jak wyżej zostało wspomniane, surowiec ten jest odporny na rdzę i korozję, dlatego w kuchni czy łazience idealnie sprawdzą się np. aluminiowe listwy przypodłogowe. Producent dokłada wszelkich starań, aby produkt ten był wykonany z dbałością o każdy szczegół. Listwy tego typu idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, świetnie też się sprawdzą we wnętrzach intensywnie użytkowanych, gdzie mogą być bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo dużą popularnością cieszą się też listwy do gięcia, dzięki którym można w estetyczny sposób wykonać zakończenia wszystkich powierzchni półokrągłych i łukowatych. Warto jeszcze dodać, że wszelkie profile wykonane z aluminium można dostać w kilku wersjach. W naturalnym odcieniu aluminium lub polerowane na wysoki połysk, możemy dostać też listwy anodowane. Technika ta nie tylko sprawia, że ich wykończenie jest matowe, ale też wpływa na kolor. Możemy więc dostać listwy anodowane np. w odcieniu złotym, oliwkowym lub srebrnym. Podsumowując, profile aluminiowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie powierzchnia bardziej narażona jest na kontakt z wodą czy wystawiona na działanie czynników atmosferycznych.

Więcej na stronie producenta profili aluminiowych firmy Pawotex – https://pawotex.com/profile-aluminiowe/

Artykuł partnerski

Komentarze