Monitorowanie zlecania zadań publicznych – bezpłatne szkolenie

 monitorowanie

Jakie korzyści może przynieść uczestnikom udział w szkoleniach?

Pracownicy urzędów samorządowych dowiedzą się:

  • Czy spełniają wszystkie wymagania prawne w zakresie zlecania zadań publicznych w trybach przewidzianych przez ustawę o działalności pożytku publicznego?
  • Czy procedury kontrolne zlecania zadań stosowane w ich urzędzie są wystarczające z punktu przepisów prawnych i dla zbadania efektywności wydatkowania publicznych pieniędzy?
  • Jak badać celowość i efektywność zlecania zadań? Jakie dokumenty pomogą w takim monitorowaniu?

Przedstawiciele organizacji pozarządowych będą potrafili ocenić:

  • Czy macierzysty urząd prawidłowo zleca zadania publiczne?
  • Czy dokumenty i procedury stosowane w macierzystym urzędzie są zgodne z wymaganiami ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (uodpp)?
  • Czy są wykorzystywane wszystkie możliwe tryby zlecania zadań?
  • Czy praktyka zlecania zadań spełnia wymagania dotyczące przejrzystości wydatkowania środków publicznych? Czy procedury konkursowe zapewniają równy dostęp dla ngo do zlecanych zadań?

O projekcie:
W ramach ogólnopolskiego projektu Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem, finansowanego z funduszy EOG, a realizowanego przez katowicki ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki, oraz Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, zapraszamy pracowników jednostek samorządu terytorialnego, zajmujących się współpracą z organizacjami pozarządowymi, oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którym zleca się zadania w ramach uodpp, do udziału w szkoleniach, które przygotują ich do przeprowadzenia monitoringu procedur, efektywności i przejrzystości zlecania zadań w ramach uodpp. Zarówno urzędnicy jak i przedstawiciele ngo otrzymają wzory dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia monitoringów.
Pracownicy urzędów uzyskają wiedzę i narzędzia do monitorowania przez urząd efektywności zlecania zadań w ramach uodpp i skutecznych mechanizmów kontroli tej efektywności, a przedstawiciele organizacji pozarządowych zdobędą wiedzę i narzędzia do monitorowania przejrzystości zlecania zadań w ramach uodpp w macierzystym urzędzie.
Szkolenia będą się odbywały we wszystkich miastach wojewódzkich w kraju w okresie kwiecień- maj 2015 roku. W każdym szkoleniu w mieście wojewódzkim będzie brało udział 20 osób: 10 pracowników urzędów i 10 przedstawicieli organizacji pozarządowych z danego województwa. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, natomiast organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu na szkolenia. Liczymy na to, że po odbyciu szkoleń zarówno przedstawiciele urzędów, jak i organizacji pozarządowych zechcą przeprowadzić samodzielnie monitoringi zlecania zadań w ramach uodpp w swoich urzędach. W projekcie po szkoleniach zakłada się dodatkowe wsparcie szkoleniowe i doradcze na przeprowadzenie 16 takich monitoringów – 8 przez organizacje pozarządowe oraz 8 przez pracowników urzędów.

Prosimy o wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszenia na szkolenie (formularze są dostępne na stronie www.okst.pl oraz w załączniku maila) i przesłanie go pocztą na adres:
Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki
Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, 40-014 Katowice, ul. Mariacka 1
lub mailem na adres epytasz@frdl.org.pl lub faksem: 32 206 98 43, 253 84 09

Informacji udziela koordynator projektu:
Ewa Pytasz, tel. 32 206 98 43 w. 23, kom. 601 485 858

Ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń, to po zamknięciu listy w obrębie każdej grupy, osoby, które zakwalifikują się na szkolenie, będą informowane o tym fakcie mailem. Zostaną utworzone listy rezerwowe.
W przypadkach losowych będzie możliwość rezygnacji z udziału w szkoleniu na siedem dni przed terminem szkolenia. Miejsce szkolenia i godzina rozpoczęcia będą ustalane z osobami zakwalifikowanymi na szkolenia. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, poczęstunek w trakcie szkolenia oraz zaświadczeniu udziału w szkoleniu.

 

Komentarze