Podlaskie Śniadanie Mistrzów to promocja dziedzictwa i bogactwa kulinarnego regionu w najlepszym wydaniu

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to plenerowy piknik kulinarny, odbywający się latem w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku od 2015 roku. W tym czasie zorganizowanych zostało już osiem edycji tej imprezy, która swoim klimatem przyciąga tłumy osób z całego kraju, w każdym wieku. Organizatorów bardzo cieszy, że ich impreza już na stałe wpisała się w wakacyjny krajobraz miasta. Jeszcze bardziej cieszy, że po roku przerwy znów mogą się spotkać z fanami tego wydarzenia.

Nie zapominajmy o tym, że to jeszcze nie koniec zagrożenia epidemicznego. Przy wejściach oraz na terenie wydarzenia pojawią się dyspensery z płynem do dezynfekcji, zwiększona będzie ilość umywalek i toalet, a specjalne znaki będą przypominały o zachowaniu większej odległości między kocykami piknikowymi.

Podczas każdego wydarzenia można spróbować dań najlepszych restauracji, słodkich wypieków, wspaniałej kawy oraz kupić produkty regionalne, z których słynie województwo podlaskie. Przygotowana jest też specjalna oferta produktów bezglutenowych, wegańskich oraz w wersji FIT. Niepowtarzalny, sielski klimat tworzy przede wszystkim piękne otoczenie parku, ale też delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci. Wydarzenie promuje dziedzictwo i bogactwo kulinarne regionu w najlepszym wydaniu, nie tylko to tradycyjne, ale i te zgodne z najnowszymi trendami kulinarnymi.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów jest imprezą otwartą dla wszystkich, wstęp na jej teren jest bezpłatny, ale – tak jak w restauracjach – za dania się płaci, choć pojawią się też darmowe degustacje. Pozostałe atrakcje są jak najbardziej darmowe.

Miasto udzieliło wsparcia finansowego w wysokości 55 000. Na Podlaskim Śniadaniu Mistrzów goście nie tylko mogą miło spędzić czas i spróbować ciekawych dań.

– Staramy się jako wartość dodaną wnosić edukacyjne animacje dla najmłodszych, podnosić świadomość ekologiczną, promować zdrowy i odpowiedzialny tryb życia – przekonują organizatorzy. – W tym roku podjęliśmy decyzję, że najwyższy czas, by Podlaskie Śniadanie Mistrzów stało się pierwszą w Polsce imprezą tej wielkości wolną od plastiku. Wprowadziliśmy surowy zakaz plastikowych jednorazówek, sztućców, słomek, kubeczków, reklamówek foliowych itp.

Jak co roku można liczyć na strefę chilloutu z muzyką w tle oraz o strefę dla najmłodszych z ciekawymi animacjami. Suchą fosę, czyli nieckę w parku w lipcu we władanie przejmie AMM Archery, klub łuczniczy, w którym trenuje mistrzyni świata w łucznictwie konnym Anna Sokólska.

– Z kolei w sierpniu razem z Białostocką Akademią Badmintona spróbujemy zarazić dzieci miłością do badmintona. Tradycyjnie nie zabraknie też animacji Pomysłowej Kredki i Ogarnij Bazę – czytamy w przesłanej nam informacji.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów nie odbyłoby się bez partnerów i sponsorów.

– W tym roku po raz kolejny współpracujemy z Alter Studio, które jest odpowiedzialne za oprawę graficzną wydarzenia oraz Studio Wasabi, czyli Przemkiem Sejwą, który uwiecznia na zdjęciach nasz wielki piknik. Zabezpieczenie energii elektrycznej jak zwykle powierzamy firmie AMK, a o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości dba Grupa Ratownicza Medival. Oprócz miasta, finansowo wspiera nas również PSS Społem, sponsor tytularny edycji lipcowej Smak Dzieciństwa, który przygotowuje specjalną strefę RETRO ze swoim pysznym stoiskiem Białostockiej Gastronomii. Po raz kolejny wspiera nas też Auto Fus Group BMW, a o strefę chilloutu zadba marka Takie Zdrowe. Wszyscy ci partnerzy również przygotują coś specjalnego dla naszych gości.

Po lipcowym wydarzeniu po raz kolejny białostoczanie mogą liczyć na Kino Pod Gwiazdami, czyli na wieczorne seanse filmowe w Ogrodach Pałacu Branickich. Tegoroczny repertuar nawiązuje do tematu pierwszej edycji. Białostoczanie i turyci tym razem obejrzą polskie filmy: „Hydrozagadka” oraz „Dzień Świra”.

Zarówno na Podlaskie Śniadanie Mistrzów jak i na Kino Pod Gwiazdami obowiązuje wstęp wolny. Również wszystkie animacje i atrakcje są darmowe. Goście płacą za jedzenie i napoje kupowane od wystawców.

Jak co roku do wygrania będzie masa pysznych voucherów w konkursach na facebooku Podlaskiego Śniadania Mistrzów oraz oficjalnego profilu miasta.

17 lipca, godziny 10-16 (lub do ostatniego okruszka, lepiej przyjść wcześniej!) – Smak Dzieciństwa.

21 sierpnia, godziny 10-16 (lub do ostatniego okruszka, lepiej przyjść wcześniej!) – Buongiorno Italia.

Wystawcy obu edycji (wciąż jest kilka miejsc w strefie producentów, jeśli zgłosi się ktoś z wyjątkowym produktem):
Tokaj
Halva
BaoBuns
pierogarniaSoodi
Mama Thai
Pss Społem – Białostocka Gastronomia
bistro Lokalna
Zachodnia kawiarnia&bistro
Sztuka Mięsa
Sztuka chleba i wina
Młynowa 40
BuonAppetito
Miły Burger
Piekarnia gruzińska Ciora
Baristacja
White Bear Coffee
Stara Szkoła
Cukiernia Słodko
Pięć Dębów
Kofimatik
Madeline
Kafejeto
Rowerowa
Tatarskie przysmaki
Olejowy Raj
Polski Zielarz
Jaglanka
Takie Zdrowe
Dworzysk
Pigwoniada
Zagroda pod lasem Koźliki
4 szpaki
Orłowscy

Red. PP, fot. archiwalne: Przemek Sejwa/Studio Wasabi

Komentarze