Podlaskie urzędy są przyjazne przedsiębiorcom? Wiemy, które najbardziej

Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, jako jedyny w Polsce, po raz 19. został laureatem ogólnopolskiego konkursu. Wśród nagrodzonych znalazły się także urzędy skarbowe z Łomży i Suwałk. Przedsiębiorcy, którzy już po raz 19. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce, oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.

Celem konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami przyjaznej atmosfery oraz relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie.

W tegorocznej edycji przedstawiciele biznesu, za promowanie wysokich standardów w zakresie obsługi podatników, a także rzetelną współpracę wyróżnili 60 urzędów. Przez rok mogą one posługiwać się tytułem Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Przyznanie tego tytułu nie jest pierwszym tego typu wyróżnieniem, którym uhonorowano podlaskie urzędy skarbowe. Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku otrzymywał wyróżnienie w każdej edycji konkursu i wśród nagrodzonych znalazł się po raz dziewiętnasty, dwanaście razy w gronie wyróżnionych znalazł się Urząd Skarbowy w Łomży. Urząd skarbowy w Suwałkach w poprzednich latach, jak i w tym roku, także otrzymał tytuł laureata Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze