Rozwój współpracy ze Wschodem. PEKAES otworzył agencję celną w Białymstoku – zapowiada kolejne inwestycje

Operator logistyczny PEKAES uruchomił w Białymstoku agencję celną. Ma ona zapewniać sprawną odprawę towarów obsługiwanych w imporcie i eksporcie przez sieć dystrybucyjną firmy. Jej otwarcie jest związane z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi celne i rozwojem współpracy z takimi krajami, jak Białoruś, Ukraina oraz Rosja. Już dziś spółka zapowiada kolejne inwestycje w tym zakresie.

Nowy punkt usług celnych w sieci dystrybucyjnej PEKAES to odpowiedź na oczekiwania klientów. Obecnie w Białymstoku możliwe jest dokonywanie zgłoszeń celnych w procedurach standardowych. PEKAES planuje uruchomienie kolejnych usług w zakresie obsługi celnej – w pierwszej kolejności procedur uproszczonych i magazynu czasowego składowania.

Rozwój usług celnych w PEKAES wynika nie tylko ze stałego wzrostu liczby ładunków, które powierzają nam klienci, ale również z poszerzania współpracy z partnerami firmy z całej Europy w ramach usług drobnicy międzynarodowej. Nasza spółka zapewnia profesjonalne doradztwo, jak i reprezentację klientów przed organem celnym oraz innymi instytucjami państwowymi, jak np. sanepid, WIJHARS. Ponadto świadczymy również szereg usług dodatkowych, takich jak np. obsługa karnetów TIR i ATA oraz zabezpieczenia na przewóz towarów w ramach wspólnotowych procedur tranzytowych – stwierdza Maciej Bachman, prezes spółki PEKAES.

PEKAES notuje stały wzrost zainteresowania klientów usługami celnymi. W agencji celnej w Błoniu odprawiane są między innymi przesyłki dyplomatyczne. W biurze w Czechowicach-Dziedzicach spółka realizuje odprawy eksportowe towarów do Afryki Południowej, Chile, Afganistanu, a także osprzętu elektrycznego do Wietnamu, Nigerii, Nowej Zelandii oraz różnorodnych produktów do Bahrajnu.

PEKAES wzmacnia swoją sieć agencji celnych mając na uwadze również zmiany, które przyniesie planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia i procedury konieczne do obsługi wymiany towarów z krajami nie będącymi członkami UE – dodaje Marek Tkaczyk (na zdjęciu), dyrektor sieci międzynarodowej PEKAES.

Grupa PEKAES posiada obecnie trzy agencje celne, a dodatkowo obsługa zleceń celnych prowadzona jest także w ramach usług świadczonych przez działy spedycji morskiej w Gdyni i Szczecinie oraz dział spedycji lotniczej w Warszawie.

Grupa PEKAES to czołowa grupa logistyczna, którą tworzą firmy: PEKAES sp. z o.o., Chemikals sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT sp. z o.o. Spółka PEKAES jest jedną z największych w sektorze TSL. Oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Przedsiebiorstwo dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, kolejowymi terminalami kontenerowymi i przeładunkowymi w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 19 polskich oddziałach, trzech terminalach kolejowych kontenerowych i przeładunkowych oraz sześciu magazynach logistycznych, firma zatrudnia ponad 1 100 pracowników.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze