,

W co najlepiej inwestować swój cenny czas?

Podpowiadają Magda i Karol Kulesza z Holistic Masaż i Dietetyka.

O tym, jak cenne jest nasze zdrowie, dowiadujemy się wtedy, kiedy je tracimy. Przez lata ignorujemy pierwsze symptomy zaniedbań naszego kręgosłupa. Myślimy, że nadwaga to tylko problem estetyczny. Kiedy dolegliwości się nasilają i powodują bóle czy przewlekłe choroby, szukamy pomocy u specjalistów. Niestety, jak wydolny jest system opieki zdrowotnej w naszym kraju, wiedzą już ci, którzy czekają na swe wizyty w wielomiesięcznych kolejkach. I to nie jest wina pracowników tego systemu, tylko jego założeń. Za mało uwagi kładzie się na profilaktykę, a jednocześnie za bardzo ufa się rozwiązaniom doraźnym. To sprawia, że liczba pacjentów przewyższa możliwości tego systemu w kwestii zapewnienia im odpowiedniej pomocy.

W moim odczuciu w obecnych czasach nie ma nic ważniejszego niż właściwa profilaktyka, rozumiana jako: prawidłowa dieta, aktywność fizyczna i umiejętne sposoby radzenia sobie ze stresem.

Gdyby każdy z nas dbał o te trzy filary zdrowego życia, poprawiłoby się znacznie nasze samopoczucie, a także stan naszych portfeli.

Żeby być najbardziej produktywnym, musimy najpierw zadbać o swoje zdrowie

Ciągle skarżymy się, że brakuje nam czasu. Jednocześnie w dzisiejszym świecie, kiedy tak bardzo liczy się nasza efektywność, czy to w pracy, czy też w domu, musimy zrozumieć, że warto inwestować ten czas w siebie.

Zbyt często szukamy rozwiązań łatwych i takich, które najmniej nas angażują. Jeśli boli nas kręgosłup – sięgamy po tabletkę lub zastrzyki przeciwbólowe. Jeśli szukamy diety, to takiej, która da nam możliwie najszybszy efekt. Szukanie przyczyny problemu i wyeliminowanie jej staje się dla nas zbyt czasochłonne i trudne. Takie podejście w dłuższej perspektywie jest dla nas mało pomocne, a wręcz szkodliwe. Jeśli nie damy naszemu organizmowi wystarczającej uwagi i troski, to ono nie będzie chciało nam służyć tak, jak byśmy tego oczekiwali.

Dlaczego podejście holistyczne jest najbardziej efektywne?

To, co jest dla nas ważne w Holistic Masaż i Dietetyka i co napędza nas do działania, to pomaganie drugiemu człowiekowi. Uczymy, jak odzyskać równowagę, zdrowie i dobre samopoczucie, a także co zrobić, by ten stan utrzymać. Charakterystyczne w naszej pracy jest to, że patrzymy na człowieka i problem, z jakim do nas trafia w ujęciu holistycznym, czyli dającym pełny obraz.

Obecnie, kiedy boli nas kręgosłup szukamy, szybkiej ulgi, np. w postaci leków. Kiedy chorujemy na jakąś chorobę, załóżmy nadciśnienie, insulinooporność czy coraz częstsze ostatnio Hashimoto, podstawą przywracania naszego zdrowia także staje się terapia farmakologiczna. Nawet jeśli dostajemy od lekarza zalecenia odnośnie diety, to zazwyczaj są to zdawkowe informacje typu: mniej soli i mięsa, zamiast smalcu używać oleju roślinnego i więcej się ruszać. Rzadko dowiadujemy się, jakimi konkretnymi nawykami przyczyniliśmy się do tego stanu.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaka jest przyczyna naszych dolegliwości. A ona najczęściej wynika z nieprawidłowego stylu życia i z wieloletnich zaniedbań.

Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, umiejętne radzenie sobie ze stresem to podstawa dobrego zdrowia. To recepta na sprawne ciało i efektywny umysł. Dlatego jeśli spojrzymy na swoje życie z szerszej perspektywy i połączymy wszystkie elementy układanki, jaką jest nasze zdrowie, to okazuje się, że wszystkie wyzwania, z jakimi się stykamy, są znacznie prostsze, że otwierają się przed nami nowe możliwości na poczucie szczęścia i spełnienia.

I właśnie tego życzymy swoim podopiecznym, niosąc przy tym swoją pomoc.

Holistic Masaż i Dietetyka
Magda – dietetyka: 664492123
Karol – masaż: 664492134

 

 

Komentarze