Wpływ masła orzechowego na zdrowie

Masło orzechowe jest uwielbiane przez wiele osób na świecie. Co więcej, znaczna część osób stawia je na równi ze zwykłymi słodyczami, takimi jak batony, czekolady, cukierki itp. To fakt, masło orzechowe kojarzy się ze słodyczą i posiada także tego typu smak. Jednak nie oznacza to, że nie może ono dostarczać wartościowych substancji odżywczych. Co więcej wydawać to się może paradoksalne, jednak masło orzechowe jest częstym składnikiem odpowiednio zbilansowanej diety, a nawet diet odchudzających, redukcyjnych itp. Jak to możliwe? Warto przyjrzeć się masłu orzechowemu, a także temu jak jest możliwe, że może być ono dostępne w diecie odchudzającej.

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Przede wszystkim na samym początku należy zaznaczyć, że w przypadku masła orzechowego (tak jak w praktycznie każdym innym) – produkt, produktowi nierówny. Oznacza to, że zarówno masła orzechowe, jak i różnego rodzaju inne produkty mogą być zarówno zdrowie, jak i szkodliwe. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju składniki odżywcze znajdują się w składzie danego produktu. 

Warto zatem przyjrzeć się tym masłom orzechowym, które identyfikują się jako zdrowe, czy faktycznie takie są? Co w nich można znaleźć? Masła orzechowe najwyższej jakości będą składały się przede wszystkim:

  • Orzechów ziemnych prażonych – poddane odpowiednim procesom mielenia, prażenia itp. zmieniają się w kremową konsystencję, która jest tak uwielbiana. Warto zaznaczyć, że są masła orzechowe, które składają się tylko z orzechów różnych odmian. Jednak najczęściej można się spotkać z arachidowymi.
  • Migdałów – tzw. kremy migdałowe są dość drogie, jednak bardzo cenione za walory smakowe oraz prozdrowotne właściwości. W tym przypadku również będą występowały często produkty, zawierające w składzie jedynie migdały.
  • Substancje dodatkowe – są one często obecne we wszelkiego typu produktach, a w zdrowych masłach orzechowych mogą występować np. z uwagi na ich naturalne występowanie w określonym typie orzechów. W ten sposób, w składzie zdrowych maseł orzechowych można także odnaleźć gluten, soi, sól, cukier itp. Jednak w zdecydowanej większości przypadków, będą to bardzo niskie wartości.

Oczywiście należy pamiętać, że orzechy to bardzo silny alergen. Z tego względu, jeśli nasz organizm jest na nie uczulony, z uwagi na bezpieczeństwo nie można sięgać po zdrowe masła orzechowe, które są wykonane często w 100% z orzechów różnego rodzaju.

Jednak jeśli chcemy zaopatrzyć się w ciekawe masło orzechowe, które pozwoli urozmaicić dietę, warto przejść do sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Mas%C5%82a_orzechowe-k696.html). Posiada on bogatą i ciekawą ofertę m.in. z zakresu masła orzechowego, gdzie każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Masło orzechowe przeciwutleniaczem?

Masło orzechowe może mieć bardzo bogaty i wartościowy skład z uwagi na to, jak zdrowe są same orzechy różnego rodzaju. Jednak obecnie mówi się także o tym, że masło orzechowe jest także skuteczne w walce z wolnymi rodnikami. Natomiast im przypisuje się coraz więcej negatywnych i szkodliwych dla zdrowia właściwości, nawet po występowanie wszelkiego rodzaju chorób nowotworowych itp. 

Mogą one wpływać na DNA komórek, przez co poddawane są one różnego rodzaju mutacją, tworząc komórki nowotworowe. W walce z tym zjawiskiem ma pomagać obecny w orzeszkach ziemnych – resweratrol. To powoduje, że masło orzechowe ma bardzo bogate właściwości, których nie sposób docenić i warto je uwzględnić w dietach różnego rodzaju.

Warto jednak pamiętać, że w walce z wolnymi rodnikami skuteczne są także różnego rodzaju inne substancje, które warto uwzględniać w swojej diecie. Mowa tutaj m.in. o witaminie C itp. Szukając odpowiednich suplementów diety i odżywek, które pomogą wzmocnić własny organizm i zadbać o swoje zdrowie, warto przejść do sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/). Znajduje się tam bogata oferta, gdzie dostępne są różnego rodzaju preparaty w różnych wariantach, dzięki czemu można dostosować suplement do własnych preferencji pod niemal każdym kątem.

Artykuł partnerski

Komentarze