W dwa lata Grape Up podwoiło skalę biznesu, w planach jest otwarcie nowego oddziału w USA oraz akwizycje w Polsce. Spółka, posiadająca oddział w Białymstoku, stale zwiększa przychody – w 2018 roku sprzedaż wzrosła o 30 proc.
Grape Up to polska firma, specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz we wdrażaniu podejścia DevOps. W ubiegłym roku zanotowała przychody na poziomie 25 milionów złotych, czyli o 30 proc. więcej niż w 2017. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka podwoiła swoją sprzedaż, rozwinęła ofertę usług i wprowadziła na rynek nowy produkt. Plany firmy na 2019 rok obejmują m.in. dalszy, stały wzrost.
Dynamiczny wzrost przychodów to wynik atrakcyjności usług Grape Up na zagranicznych rynkach oraz skoncentrowanie się na świadczeniu usług z zakresu Cloud Computing dla dużych firm, takich jak Volkswagen, Dell czy Allstate Insurance. Realizowane dla nich projekty obejmują głównie pomoc w przenoszeniu do chmury istniejących systemów IT, a także tworzenie nowych aplikacji działających w chmurze. Spółka oferuje także usługi konsultingowe, ucząc firmy, jak tworzyć i wdrażać swoje oprogramowanie z wykorzystaniem podejścia DevOps i platform developerskich PaaS.
Jesteśmy obecnie na etapie finalizacji otwarcia nowego centrum deweloperskiego w Chicago w USA. Do końca 2019 roku chcemy zatrudnić w nowym biurze 20 osób, realizujących projekty dla naszych klientów. Powstanie tego oddziału to efekt coraz większej liczby zleceń realizowanych przez Grape Up dla dużych amerykańskich firm, które potrzebują bezpośredniego wsparcia lokalnie. W związku z szybkim wzrostem, cały czas aktywnie rekrutujemy nowych pracowników. Planujemy również akwizycję celem poszerzenia bazy specjalistów, którzy będą w stanie zapewnić spółce dalszy dynamiczny rozwój – mówi Konrad Siatka, CEO w Grape Up.
Duże zainteresowanie generuje także nasz nowy produkt – Cloudboostr, który wprowadziliśmy na rynek w minionym roku. Cloudboostr to platforma PaaS, dzięki której firmy mogą tworzyć, testować i wdrażać dowolne aplikacje w chmurze publicznej, prywatnej lub hybrydowej. Cloudboostr integruje wiodące technologie open source w obszarze cloud native, jak Cloud Foundry i Kubernetes. Rozwiązanie to jest znacznie tańsze niż inne komercyjne platformy PaaS, natomiast firma Grape Up zapewnia wsparcie i utrzymanie – wyjaśnia Artur Witek, wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój w Grape Up.
Potwierdzeniem szybkiego rozwoju Grape Up jest przyznany niedawno spółce tytuł Gazeli Biznesu 2018. Wyróżnienie to trafia do najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Jest to także znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się świetną kondycją finansową firm.
Spółka Grape Up została założona w 2014 roku na bazie istniejącej Grape Software, która początkowo działała jako software house, pomagający startupom z Doliny Krzemowej. Z czasem firma wyspecjalizowała się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz we wdrażaniu podejścia DevOps.
Firma obsługuje globalne marki z wielu branż, w tym spółki z listy Forbes 1000.
Red. PP, fot. zrzut ekranu z portalu YouTube