Zalety wynajmu biur

wynajem biur

Każda firma potrzebuje biura. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie wygospodarować powierzchnię na biuro we własnym mieszkaniu lub domu. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy właściciel firmy musi stworzyć miejsce pracy komuś jeszcze prócz swojej własnej osoby. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest wynajem powierzchni biurowej.

Oszczędność czasu

Wynajem biura jest zdecydowanie mniejszą inwestycją niż np. jego kupno. Decydując się na wynajem, więcej środków zostaje przedsiębiorcy na rozwój firmy.

„Wejście na gotowe”

Właściciel nieruchomości jest zobowiązany do przygotowania warunków pracy dla najemcy i jego pracowników. Na rynku jest naprawdę duża konkurencja, dlatego właścicielom biur zależy, aby oferowane przez nich powierzchnie spełniały jak najwyższe standardy, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie, jak i aranżację wnętrza. Ponadto najemca nie odpowiada za usterki powstałe nie z jego winy i nie ponosi kosztów związanych z ich naprawą.

Wolność

Umowy najmu biur nie są długotrwałym zobowiązaniem – zazwyczaj jest to 3 do 5 lat. Maksymalny okres umowy najmu na czas oznaczony wynosi 10 lat. W przypadku, gdy potrzeby firmy ulegną zmianie np. w toku rozwoju firmy dotychczas wynajmowana powierzchnia okaże się niewystarczająca, przedsiębiorca może przenieś firmę do innego lokalu. Ta zaleta będzie szczególnie ważna dla młodych, stale rozwijających się firm.

Wygodna lokalizacja

Wybierając biuro do wynajęcia najemca może wybrać lokalizację, najbardziej korzystną dla swojej firmy. Dla firm, których działalność opiera się na częstym, fizycznym kontakcie z klientem najlepszym rozwiązaniem jest wynajem biura w centrum miasta. Taka lokalizacja umożliwi szybki i wygodny dojazd do biura dla wszystkich klientów. W firmach, których specyfika pracy nie wymaga stałego kontaktu z klientem „twarzą w twarz” głównym kryterium do wyboru lokalizacji może być cena (taniej na obrzeżach miasta) lub inne czynniki np. odległość od miejsca zamieszkania właściciela.

Prestiż firmy

Zapewnienie firmie biura w miejscu specjalnie do tego celu zaprojektowanym, zdecydowanie podnosi prestiż przedsiębiorstwa w oczach jego klientów. Lokum jest w pewien sposób wyznacznikiem kondycji finansowej firmy. Daje klientów poczucie, że nie rozpłynie się ona nagle w powietrzu.

Równowaga praca – życie

Usytuowanie miejsca pracy poza miejscem zamieszkania, wpływa korzystanie na rozdzielenie życia zawodowego i osobistego, dlatego wynajem biura powinni rozważyć nawet właściciele bardzo małych firm. Wychodząc z pracy wszystkie sprawy zawodowe zostawiasz za drzwiami wynajętego biura.

Sprawdź oferty wynajmu na: http://www.officemap.pl/

artykuł sponsorowany

Komentarze