W Białymstoku powstaje nowy zakład Pilkington IGP. Będzie 60 nowych miejsc pracy

W związku z rozwojem Pilkington IGP rozpoczyna w czerwcu intensywną rekrutację pracowników do nowo powstającego zakładu produkcyjnego w Białymstoku. Poszukiwani będą przede wszystkim operatorzy maszyn przetwórstwa szkła, krajacze oraz pracownicy spedycji. W następnych miesiącach planowane jest utworzenie kolejnych stanowisk.

Jesienią tego roku uruchomiony zostanie nowy zakład należący do koncernu NSG Group w północno-wschodniej Polsce. To jedna z kilku inwestycji planowanych w najbliższym czasie przez Pilkington IGP.

Wyposażenie fabryki w cztery dodatkowe linie do produkcji szyb zespolonych wraz z systemami cięcia szkła, a w późniejszym czasie instalacja pieca hartowniczego wymaga od nas zwiększenia zatrudnienia – mówi Katarzyna Socha, Kierownik ds. zarządzania zasobami ludzkimi w dziale personalnym NSG Group w Polsce. Do marca planujemy utworzenie 60 nowych miejsc pracy. W tym momencie swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do pracowników produkcji.

Powstający na terenie centrum logistycznego Panattoni Park Białystok zakład będzie miał powierzchnię około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja przyczyni się do wzmocnienia pozycji Pilkington IGP w NSG Group oraz przełoży się na zwiększenie produkcji szkła w tym regionie. Obecnie firma zatrudnia w Białymstoku prawie 120 pracowników.

Ten rok jest dla całego koncernu NSG Group szczególny. We wszystkich spółkach na całym świecie obchodzony jest bowiem jubileusz 100-lecia powstania firmy. W Polsce, a dokładnie w malowniczym Sandomierzu, gdzie mieści się jedna z największych hut szkła, w lipcu planowane jest uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii firmy.

Red. PP, fot. mat. pras./Szymon Polański

Komentarze