Mycie za nawet kilka tysięcy zł. Dbanie o auto level wyżej

Tomasz
Tomasz Komorowski

„Nie mam czasu, myję auto” – niezwykłe białostockie studio detailingu niebawem otwiera swój oddział w Warszawie. Rozmawiamy z Tomaszem Komorowskim.

Jego salon detailingu „Nie mam czasu, myję auto. Białystok” odwiedzają samochody z całej Polski. Tomasz Komorowski ma opinię specjalisty wśród ludzi z branży. Jest wziętym szkoleniowcem, a jedna z najlepszych i największych firm tuningowych w Europie – PP Performance – zaproponowała mu współpracę.  PP Performance chce mieć dobry detailing, ludzi szkolonych przeze mnie i moje logo – mówi Tomasz Komorowski. – Firma będzie nazywać się „Nie mam czasu myję auto. Auto Detailing Warszawa”. W oddziale właśnie trwają prace wykończeniowe. Firma PP Performance chce skorzystać z wiedzy, doświadczenia i wsparcia założyciela białostockiej firmy. W Polsce działają już cztery salony auto detalingu, wyszkolone przez białostoczanina. Pierwszych klientów warszawski oddział zaprosi w sierpniu.

10a
Fabrycznie nowe BMW X6M dostarczone prosto od dealera z Lublina na usługę kompleksowego zabezpieczenia powłokami ceramicznymi, fot. Nie mam czasu, myję auto
BMW
Wybory najładniejszego auta na rozpoczęciu sezonu BMW Podlasie. Tomasz Komorowski oceniającym, fot. Diana Dubaniewicz

Zaczęło się od mycia auta proszkiem do prania…

Gdy Tomasz Komorowski zakładał firmę, uznał, że zdanie „Nie mam czasu, myję auto” świetnie oddaje jego pasję do dbania o samochody. Nazwa się przyjęła. W sukcesie pomogło podejście do ludzi – szybko nawiązał relacje z klientami, ze wszystkimi kontaktował się na bieżąco, uprzedzał, gdy auto było gotowe do odbioru. Na Facebooku „Nie mam czasu, myję auto”  polubiło już niemal siedem tysięcy ludziNasz Facebook skupia fanów motoryzacji i naszych klientów – opowiada Tomasz Komorowski. – Korzystam z kilku kanałów social mediów. Na bieżąco zamieszczam zdjęcia tego, co się u nas dzieje. W cieplejszych miesiącach urządzamy tak zwany „wash day”. To okazja do spotkania się stałych i nowych klientów. Podczas „wash day” pokazujemy, że dbanie o auto to sposób życia. Moja firma angażuje się także w różne eventy związane z branżą motoryzacyjną. Jestem sędzią w konkursach  na najładniejsze auto podczas zlotów BMW Podlasie. Ostatnio byliśmy np. na Freshfit 2016 w Wilnie. 

Większość z nas najlepszych rzeczy nauczyło się w oparciu o metodę „popełniania prób i błędów”. Komu nie zdarzyło się wrzucić do pralki ubrań białych z kolorowymi. Efektem był zupełnie nowy kolor bluzy lub zmiana szafki, w której ją trzymamy – z tej ubraniowej w sypialni, na tę jedną jedyną pod zlewem w kuchni (kosz). Jednak mało komu przyszło do głowy myć proszkiem do prania swoje auto. Tę metodę Pan Tomasz przetestował wiele lat temu osobiście. Pierwsze auto, które myłem w wieku 17 lat, szorowałem proszkiem do prania – opowiada rozbawiony wspomnieniem Tomasz Komorowski. – Nie trudno się domyślić, że zniszczyłem lakier. Żyłka motoryzacyjna towarzyszyła mi od zawsze. Przez kilka ostatnich lat pracowałem w korporacji. Zajmowałem się zupełnie inną dziedziną biznesu. Jeździłem autami służbowymi, o które dbałem jak o własne. W wolnych chwilach dawałem „drugie życie” autom znajomych. Przyszedł moment, w którym zdecydowałem się porzucić korporację i założyłem firmę oferującą usługi auto detailingu.

Tomasz Komorowski podczas mycia Volkswagena Mini, fot. Nie mam czasu, myję auto
Tomasz Komorowski podczas mycia Mini, fot. Nie mam czasu, myję auto
Volkswagen po pielęgnacji w studio detailingu, fot. Nie mam czasu, myję auto
Mini po pielęgnacji w studio detailingu, fot. Nie mam czasu, myję auto

Rachunek na kilka tysięcy złotych

Teren zakładu jest monitorowany. Właściciel daje gwarancję na usługi i ochronę auta podczas pielęgnacji. Samochody są zostawiane na kilka godzin, jeśli są myte i czyszczone. Gdy samochód ma przejść gruntowną renowację, trzeba poczekać 2-3 dni. W salonie auto detailingu możemy wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od wybranych zabiegów. W Nie mam czasu, myję auto możesz zrobić renowację, polerowanie lub zabezpieczenie lakieru. Wgniecenia i rysy na karoserii usunięte zostaną metodą PDR. Jeśli chcesz mieć czystą tapicerkę, możesz zamówić czyszczenie, renowację i konserwację tapicerki skórzanej i materiałowej. Po zabezpieczeniu karoserii powłokami ceramicznymi mycie Twojego samochodu ograniczy się do spłukiwania. To zaledwie część usług, jakie możesz zamówić w „Nie mam czasu, myję auto”.

Wielu ludzi nie bardzo wie, jak i czym powinno się myć samochód – dodaje Tomasz Komorowski. – Lakiery zaczynają matowieć, a w słońcu widać zarysowania. Jesteśmy w stanie utrzymać auto w lepszym stanie niż stan fabryczny. Każdy, kto od nas wyjeżdża, dostaje szczegółowe instrukcje, jak ma pielęgnować swój samochód.

Ceny wszystkich usług ustalane są indywidualnie. Firma oferuje także różne pakiety pielęgnacyjne, w zależności od pór roku i aktualnych potrzeb klientów. Zobaczcie próbkę ich możliwości.

Krążą o nas zabawne legendy – opowiada pan Tomasz. – Niektórzy nowi klienci, z obawą pytają o ceny. Pewnie dlatego, że oferujemy także usługi luksusowe. Kieruję się zasadą, by dopasować usługi do zasobności portfela i oczekiwań. Warto przyjechać do nas na wycenę usług i samemu się przekonać. 

Możecie poczytać opinie o nich na Facebooku. Jest ich 90. Oto jedna z nich.

Jedna z opinii na Facebooku "Nie mam czasu, myję auto. Auto Detailing Białystok"
Jedna z 90 opinii na Facebooku „Nie mam czasu, myję auto. Auto Detailing Białystok”
szyba
Nawet szyba wejściowa do biura właściciela lśni tak, że odbijają się w niej budynki po drugiej stronie ulicy. Widzicie tam coś charakterystycznego?, fot. Przedsiębiorcze Podlasie

 

nie_mam Nie mam czasu, myję auto. Auto detailing Białystok
ul. M. Kopernika 97a
Białystok
tel. 603 322 422

Komentarze