300 nowych wzorów. Białostocka Agnella prezentuje nowe kolekcje [ZDJĘCIA]

Setki wzorów, wchodzących w skład 13 nowych kolekcji dywanów na sezon 2019, zaprezentowała fabryka dywanów Brintons Agnella podczas Rug Show 2019 w Białymstoku. To pierwszy z cyklu sześciu pokazów, które odbędą się w największych miastach Polski.

Pokazy są okazją do zaprezentowania naszym klientom najnowszych trendów we wzornictwie dywanowym – mówi Michał Miłoszewski, dyrektor zarządzający spółki Brintons Agnella. – Te trendy zmieniają się bardzo dynamicznie, a nasza firma równie szybko rozwija swoją ofertę.

Wśród prezentowanych nowości znalazło się siedem kolekcji wełnianych, w których specjalizuje się Agnella. Są tu między innymi dywany wytkane z wyjątkowo delikatnej wełny nowozelandzkiej (np. kolekcja Diamond), produkty wykonane z mieszanki wełny nowozelandzkiej i brytyjskiej (np. Platinum, Cosy czy Spacio) czy ekologiczne dywany z naturalnej, niebarwionej wełny brytyjskiej (kolekcje Nude i Noble).

W premierowej kolekcji białostockiego producenta są też dywany z włókien syntetycznych najnowszej generacji – m.in. Eden i Rock.

Kolekcje zostały przedstawione tematycznie z uwzględnieniem najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz na sezon 2019.

W bieżącym roku widoczne będą dość wyraźnie trzy główne trendy, które na nasze potrzeby nazwaliśmy: Pin-art, Empire i Organic – opowiada Katarzyna Bukowiecka, dyrektorka designu Agnelli. – W trendzie Pin-art obserwujemy zabawę kolorem i formą, skupiając się na wielopłaszczyznowości i wszelakich strukturach. Trend Empire z kolei to zdecydowane kolory, kontrasty, geometria – to m.in. modny ostatnimi czasy styl Art Deco, ale pokazany w zupełnie nowej odsłonie. Trend Organic natomiast jest blisko natury oraz wszystkiego, co może dać nam namiastkę przyrody we wnętrzu. Tu królować będą kolory ziemi, kształty w formie liści, kropli czy innych organicznych form.

Wyjątkowo bogate i oryginalne wzornictwo odpowiada nie tylko aktualnym trendom w aranżacji wnętrz, ale jest też bardzo uniwersalne.

Na tle innych firm z branży białostocki producent wyróżnia się wyjątkowo szeroką ofertą dywanów wełnianych.

Jesteśmy jedną z niewielu firm na świecie, które przetwarzają wełnę w jednej fabryce – od etapu surowca, poprzez produkcję przędzy, po gotowy produkt. Dla wielu kolekcji używamy wysoko jakościowej wełny importowanej z Nowej Zelandii, a dzięki specjalizacji możemy zaoferować produkty jakości premium. Niezależnie od rodzaju zastosowanego materiału wszystkie nasze wyroby spełniają najwyższe, rygorystyczne normy – dodaje Michał Miłoszewski.

Kolejne miasta na mapie Agnella Rug Show to Warszawa, Poznań, Kraków i Gdynia. Pokazy adresowane są do kontrahentów fabryki – sklepów specjalistycznych i dystrybutorów z Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Litwy, Estonii. Część z deseni trafia także do popularnych sieci handlowych – Leroy Merlin, Castorama czy Komfort.

Brintons Agnella sp. z o.o. jest jednym z największych producentów tkanych dywanów i wykładzin wełnianych na świecie. Atutami białostockiej spółki są zespół kreatywnych i wielokrotnie nagradzanych projektantów, międzynarodowa sieć dystrybucji, a także dział techniczny prowadzący działania prorozwojowe (B+R). Roczna produkcja fabryki sięga ok. 1,5 mln mkw. wyrobów, z czego większość trafia na rynki zagraniczne – m.in. do krajów Unii Europejskiej, USA, Rosji, na Bliski Wschód, a ostatnio także do krajów skandynawskich. Obecnie Agnella zatrudnia blisko 500 osób, a jej przychody za rok 2018 przekroczyły 100 mln zł.

Piotr Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze