Anielice biznesu. Doświadczone inwestorki pomogą kobietom z pomysłami w rozkręceniu firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkie kobiety biznesu – od początkujących „startuperek”, po doświadczone inwestorki – do udziału w międzynarodowym projekcie CrossEUWBA.

Cross EU Women Business Angels (WBA) to międzynarodowy projekt wspierający przedsiębiorczość kobiet. W ramach programu PARP zapewnia wsparcie merytoryczne i organizacyjne w kontaktach kobiet biznesu – tych które szukają inwestorek, z tymi które poszukują dobrych pomysłów na nowy biznes.

Projekt jest realizowany jednocześnie w Polsce, Grecji, Hiszpanii, Niemczech i Słowacji. Ma za zadanie zachęcić doświadczone inwestorki, menedżerki i właścicielki firm do inwestowania w startupy, w szczególności założone i prowadzone przez kobiety, jak też te, których usługi bądź produkty skierowanie są do kobiet. Projekt aktywizuje kobiety z pomysłami na biznes, pomagając w ich realizacji i rozwijaniu.

Jak to działa?

Projekt zrzesza potencjalne „anioły biznesu” zainteresowane inwestowaniem w nowe pomysły i kobiece startupy, poszukujące źródeł dokapitalizowania swoich pomysłów. Obie grupy mają okazję spotkać się i nawiązać współpracę w trakcie organizowanych pitchingów. W międzyczasie prowadzone się szkolenia i warsztaty – zarówno dla potencjalnych inwestorek, jak i przedsiębiorczyń.

Organizatorzy zakładają, że realizacja projektu Cross przyczyni się do zwiększenia liczby prywatnych inwestorek inwestujących w startupy (WBA) oraz liczby kobiecych projektów gotowych do inwestycji.

Dla kogo?

– prywatnych inwestorek (Women Business Angels – WBA), aby wyposażyć je w potrzebną wiedzę, narzędzia i kontakty,
– przedsiębiorczyń (Women Entrepreneurs – WE), aby ułatwić im kontakt do anielic biznesu i pomóc im w przygotowaniu się do takiego spotkania.

Co możesz?

– porozmawiać z praktykami o kluczowych kwestiach dotyczących biznesu,
– rozwinąć umiejętności niezbędne podczas pitching’ów,
– przedstawić swój start-up anielicom biznesu, które poszukują pomysłów takich jak twój.

Jeśli twój startup:

– istnieje krócej niż 3 lata,
– jest innowacyjny i skalowalny,
– jest wyłącznie właściciela pomysłu,
– jest założony i prowadzony przez kobietę, a jego produkty lub usługi skierowane są do kobiet, to…

…możesz wziąć udział w najbliższym, wrześniowym pitchingu. Wystarczy zapoznać się z ogłoszeniem o naborze na stronie internetowej PARP (www.parp.gov.pl/crosseuwba), wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go do 20 sierpnia na adres: crosseuwba@parp.gov.pl

Na pitching mogą być zaproszone inwestorki ze wszystkich państw, nie tylko z państwa będącego gospodarzem wydarzenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o modelach i strategiach biznesowych? A może potrzebujesz poprawić swoje umiejętności pitchingowe? Zgłoś się na szkolenia organizowane w ramach projektu. Najbliższe szkolenie już 8 sierpnia w PARP.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze