Białostocka APS chce być wiodącą firmą wdrażającą zaawansowane systemy robotyki

Jerzy Busłowski (na zdjęciu), wiceprezes spółki Automatyka-Pomiary-Sterowanie, w kategorii biznesowej pozytywnie ocenia 2019 rok. Jest zadowolony z wyników finansowych przedsiębiorstwa oraz poziomu sprzedaży, który był rekordowy. Wśród planów na 2020 wymienia zachowanie wiodącej pozycji na rynku automatyki przemysłowej w Polsce i życzy firmie zdobycia dużych kontraktów od podmiotów zagranicznych.

Automatyka-Pomiary-Sterowanie SA istnieje już 26 lat. Jako jeden z liderów na rynku oferuje kompleksowe usługi z dziedziny automatyki przemysłowej, elektryki i robotyzacji. Zapewnia kompleksową realizację umów – od projektu po serwis, wyspecjalizowaną kadrę inżynieryjno-techniczną, specjalistyczny sprzęt, najnowocześniejsze narzędzia projektowe, programistyczne i rozwiązania technologiczne. Zapytaliśmy wiceprezesa Jerzego Busłowskiego, jak ocenia 2019 r. i czego życzyłby firmie w 2020.

Jerzy Busłowski: Rok 2019 minął pracowicie. Odzwierciedleniem tego jest zapowiadający się dobry wynik finansowy spółki. W mijającym roku poszerzaliśmy listę naszych klientów o nowe firmy, w tym o firmy zagraniczne.

Po raz kolejny uzyskaliśmy potwierdzenie, że APS SA najlepiej sprawdza się w zadaniach wymagających usługi kompleksowej, opartej na wszechstronnych kompetencjach technicznych. Przykładem takiego kontraktu jest np. wykonanie elektryki, automatyki oraz systemu sterowania i nadzoru na dwóch nowych kotłach energetycznych, wyposażonych w komplet instalacji zmniejszających emisje zanieczyszczeń w PGNiG Termika w EC Pruszków – kompleksowo czyli w zakresie projektu, prefabrykacji, dostaw, montażu i uruchomienia. W takich złożonych technicznie zadaniach wykazujemy naszą przewagę nad firmami konkurencyjnymi.

2019 rok to kontynuacja rozszerzania oferty APS o robotykę. To rok rekordowej w historii spółki sprzedaży, osiągniętej przez dział sprzedaży.

W dalszym ciągu problemem są niektórzy tzw. generalni Wykonawcy, którzy dążąc do uzyskania kontraktów za wszelką cenę, na etapie przetargu zaniżają wartości robót, wygrywają przetargi, a następnie nie są w stanie zrealizować inwestycji i wywiązać się z zobowiązań płatniczych wobec podwykonawców.

W 2020 życzę APS zachowania wiodącej pozycji na rynku automatyki przemysłowej w Polsce. Życzę też zdobycia dużych kontraktów od firm zagranicznych przy realizacji których, spółka i jej pracownicy będą mogli wykazać się posiadanymi kompetencjami.

Życzę również, aby w 2020 roku inwestorzy, wybierając wykonawców, przestali kierować się jedynie kryterium najniższej ceny, a zaczęli docenia ćwiarygodność, doświadczenie i potencjał firmy.

W odniesieniu do pracowników życzę, aby mieli satysfakcję z pracy w spółce, żeby firma w dalszym ciągu mogła gwarantować im stabilność zatrudnienia, zapewniać ciekawą pracę, możliwość rozwoju, poszerzania doświadczeń podczas realizowania kolejnych kontraktów, a w rezultacie dawała naszym inżynierom możliwość uzyskania uprawnień zawodowych.

Życzę w końcu, aby APS SA stała się wiodącą firmą wdrażającą zaawansowane systemy robotyki. Wobec powiększających się problemów z zatrudnieniem pracowników, konieczności zwiększania wydajności, zmniejszania kosztów produkcji itp. ten kierunek działania jest bez wątpienia perspektywiczny. Już dziś jesteśmy w stanie zaoferować i wdrożyć zrobotyzowanie stanowiska pracy w najbardziej wymagających i nietypowych sytuacjach.

Pytał: Piotr Walczak

Komentarze