Białostockie sklepy Carrefour przekazują żywność dla tutejszych szpitali

W obliczu drugiej fali pandemii koronawirusa, Carrefour jako pierwsza firma handlowa w Polsce, podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej puli środków z przeznaczeniem na wsparcie personelu medycznego 41 szpitali zakaźnych w całym kraju. W Białymstoku pomoc przeznaczona jest dla obu szpitali zakaźnych bezpośrednio z hipermarketów przy ulicach Wrocławskiej i Wysockiego.

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku otrzymają od białostockich sklepów Carrefour najpotrzebniejsze produkty żywnościowe z myślą o wsparciu lekarzy i personelu medycznego, którzy walczą z drugą falą pandemii koronawirusa. Lista niezbędnych produktów zostanie uzgodniona z dyrektorami szpitali, tak aby odpowiadała na aktualne zapotrzebowanie obu placówek.

– Świat po raz drugi w tym roku stanął w obliczu trudu walki z zabójczym koronawirusem. Druga fala pandemii jest znacznie bardziej dotkliwa dla całej polskiej służby zdrowia, ale przede wszystkim dla lekarzy i pracowników medycznych, którzy każdego dnia podejmują nadludzki wysiłek walki o nasze życie i zdrowie. Wierzymy, że wsparcie placówek medycznych, podobnie jak podczas pierwszej fali pandemii, pomoże w zaspokojeniu bieżących potrzeb ich pracowników, pozwalając na większy komfort pracy i skuteczną walkę z chorobą – mówi Tareck Ouaibi, pełniący obowiązki prezesa zarządu Carrefour Polska.

Carrefour ponownie włącza się w pomoc polskiej służbie zdrowia w jej heroicznej walce z koronawirusem. Sieć zdecydowała się po raz drugi objąć pomocą żywnościową lekarzy i pracowników 41 szpitali zakaźnych w całej Polsce, która świadczona będzie przez zlokalizowane w pobliżu hipermarkety Carrefour. Tym razem wartość przekazanej szpitalom pomocy szacowana jest na ponad 200 000 zł.

Wsparcie polskich szpitali podczas drugiej fali pandemii, to kolejne w tym roku zaangażowanie Carrefour w walkę z pandemią. W marcu br. Fundacja Carrefour włączyła się w pomoc polskich szpitalom, przekazując za pośrednictwem Caritas Polska kwotę ponad 1,3 miliona złotych na zakup respiratorów i środków ochrony osobistej dla lekarzy. Ponadto sieć, od marca do czerwca, świadczyła bieżącą pomoc żywnościową polskim szpitalom przekazując im regularnie produkty spożywcze i środki higieniczne, przeznaczając na ten cel dodatkowo kwotę 650 tysięcy złotych.

Carrefour kontynuuje jednocześnie swoje inwestycje w zapewnienie bezpieczeństwa klientów i pracowników swoich placówek handlowych. We wszystkich swoich sklepach sieć zamontowała przykasowe ekrany z pleksi, zabezpieczające klientów i kasjerów. Przy stanowiskach kasowych oraz ladach obsługiwanych przez pracowników wyklejone są odpowiednie linie dystansowe. Pracownicy Carrefour są wyposażeni w środki ochrony osobistej: rękawiczki lub płyn dezynfekujący oraz mają możliwość pracy w maseczkach lub przyłbicach z ochronną szybką. Dezynfekowane są kasy, wagi i lady, a klientom udostępnione zostały płyny do dezynfekcji i plastikowe ochraniacze na ręce. Dodatkowo, Carrefour zachęca klientów do dokonywania płatności bezgotówkowych. O bezpiecznym zachowaniu w sklepie przypominają również specjalne tablice i plakaty lub informacje na monitorach przykasowych. Sieć również stale przypomina i apeluje do klientów o konieczności zakrywania ust i nosa podczas wizyt w sklepach.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze