,

Białostoczanie mistrzami Polski w sportowym tańcu towarzyskim!

W Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski w sportowym tańcu towarzyskim w klasie A, w kategorii powyżej 15 lat. Para Damian Chomaniuk i Julia Klim z UKS Twist Białystok zdobyła tytuł mistrzów Polski w stylu latynoamerykańskim i wicemistrzów Polski w stylu standardowym. To nie jest ich pierwszy sukces.

Jednocześnie para wywalczyła awans do najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S w obu stylach. Mistrzostwa odbyły się w minioną niedzielę. Zostały rozegrane w ramach Federacji Tańca Sportowego, a startowały w nich pary z całej Polski – z ponad dwudziestu klubów, m.in. z Warszawy, Kołobrzegu, Spotu, Łodzi, Koszalina, Bydgoszczy, Zielonej Góry i Wieliczki.

Julia Klim i Damian Chomaniuk są stypendystami w dziedzinie twórczości artystycznej prezydenta Białegostoku i marszałka województwa podlaskiego. Julia przez dwa lata była także stypendystką programu dla uzdolnionej młodzieży Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Para z UKS Twist Białystok w ubiegłym roku została mistrzami Polski w klasie tanecznej B w stylu standardowym i latynoamerykańskim na mistrzostwach w Kwidzyniu. Na co dzień są uczniami drugiej klasy białostockich liceów. Julia uczęszcza do III LO, a Damian do VI LO. Taniec jest ich pasją od przedszkola.

Uczniowski Klub Sportowy Twist Białystok, to jeden z największych tanecznych klubów sportowych w naszym województwie, który od wielu lat z sukcesami trenuje dzieci i młodzież.

Red. PP, fot. UKS Twist Białystok

Komentarze