Białystok nareszcie ma knajpę nad wodą. Piękne widoki i włoskie jedzenie

W tygodniu możecie odwiedzać to miejsce od 10.00 do 18.00. W weekendy lokal czynny jest do 19.00.

Białostocka Plaża Dojlidy jest jednym z moich ulubionych miejsc na relaks i spacery. Po rewitalizacji przyciąga pewnie większość z nas jak magnes. Place zabaw dla dzieci, mostki nad wodą, łódki, rowery wodne, las i wyspa, którą można bezpiecznie obejść nawet z dzieckiem. Cisza, śpiew ptaków i zieleń. Nie tylko latem. Teraz można tam także zjeść obiad.

Park obok Plaży Miejskiej Dojlidy, po którym spacerują rodziny z dziećmi, fot. L. Dobrowolska
Widok na Zalew Dojlidy, w tle widać pływające żaglówki, fot. L. Dobrowolska
Widok z okna na plażę nad Zalewem Dojlidy, fot. L. Dobrowolska
Taras przed knajpką nad wodą. Poniżej tarasu można posiedzieć na drewnianym moście przy wodzie, fot. L. Dobrowolska

Chilli Pizza otwiera kolejny sezon na Plaży Dojlidy. W menu znalazło się 10 rodzajów pizzy. Możecie też zamówić tortille i sałatki. Do wyboru są dwa dania obiadowe. Dzieci zjedzą tu swoje ukochane frytki, a  wy wypijecie dobrą kawę od Coffie Point. Jeśli ktoś będzie miał ochotę na coś słodkiego, kupi lody na patyku.

Zalew Dojlidy wiosną

Zanim nastanie sezon letni, który przyciąga tłumy białostoczan i okolicznych wielbicieli sportów wodnych, tereny wokół Zalewu Dojlidy są genialnym miejscem na spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi. Infrastruktura sportowa zapewnia dzieciom – od lat dwóch do co najmniej dwunastu – możliwość zabawy na placach zabaw, jazdę rowerami czy grę w piłkę. Zakochani mogą wyruszyć na spacer lasem, zahaczając wyspę na środku zalewu. Cisza i śpiew ptaków stwarzają miły nastrój do rozmów bardziej i mniej poważnych. Przyjaciele mogą umówić się na pizzę i pogapić na wodę oraz przepływające żaglówki. Klimat. Pewnego majowego popołudnia „złaziłam” cały teren wzdłuż i wszerz. Zapomniałam, że jestem w wojewódzkim mieście! Przez moment wydawało mi się nawet, że jestem na wakacjach. Tak, wiem, to objawy zmęczonego pracą mieszczucha, dla którego każda chwila na łonie przyrody to luksus. Ale czy Wy nie czujecie się czasem podobnie? Zapominamy jak regenerujące dla naszego organizmu przesiadującego w biurze 8 godzin, może być chodzenie po trawie. Zwykłe „wgapianie się” na pływające łódki. Całkiem zwyczajnie zwolnienie tempa i zjedzenie obiadu nad wodą.

Pizzeria Chilli Pizza robi wrażenie świetnego miejsca na randkę z kimś bliskim. Wprawdzie w soboty knajpa czynna jest tylko do 19:00, ale zachód słońca można przecież obejrzeć na plaży, na piasku… W  ten weekend możecie się go spodziewać około 20:30.

Dobre miejsce na randki, fot. L. Dobrowolska
Amatorzy rowerów wodnych mogą popływać po zalewie, fot. L. Dobrowolska
Jak widać, nawet sesje ślubne są robione nad zalewem, fot. L. Dobrowolska
Dzieci nie będą się tutaj nudziły. Czeka na nie duży plac zabaw, fot. L. Dobrowolska
Siłownia na świeżym powietrzu, fot. L. Dobrowolska

Komentarze