Biznes potrzebuje integracji. Na przykład podczas gry w piłkę

Rywalizują w biznesie, a jednocześnie potrafią współpracować. Dla firm i partnerów strategicznych Klastra Obróbki Metali zorganizowany został Turniej Piłkarski Futsalu o Puchar KOM Metalklaster CUP 2018. Pracownicy uczestniczących w nim podmiotów dzięki temu mogli się poznać, a istotne przy tym było też zacieśnianie kontaktów między przedsiębiorstwami. Jak tłumaczyli obecni na tym wydarzeniu, rozmowy w luźnej atmosferze sprzyjają temu, by później – w razie już oficjalnych spotkań biznesowych – łatwiej było negocjować.

Mam nadzieję, że takich turniejów będzie więcej – mówi Łukasz Kucharczyk, kapitan zespołu Stal-Montaż, który jedną z ekip pokonał aż 13:0, ustanawiając tym samym rekord w wysokości wygranej. – Dzięki takim imprezom mogą zagrać ze sobą drużyny, które pewnie nie miałyby szans się spotkać. Liczę, że ta inicjatywa będzie kontynuowana.

Metalklaster CUP służy integracji oraz pogłębianiu współpracy pomiędzy firmami członkowskimi i partnerami strategicznymi. Tak jak i w ubiegłym roku, tak i teraz było mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii.

W turnieju zmierzyło się w 9 drużyn: Alex, Budrad, Lohr Polska (Polinvest), Stal-Montaż, ChM, Promotech, Porta, „Mechaniak”, UwB.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy i grały ze sobą w formule każdy z każdym. W fazie finałowej znalazły się Porta, Team UwB i „Mechaniak” – w takiej właśnie kolejności zakończyły rywalizację.

Impreza się rozwija, pojawili się sponsorzy. Sami członkowie KOM podkreślali po ubiegłorocznej edycji, że chcą, by odbywała się cyklicznie – tłumaczy Sebastian Rynkiewicz, koordynator Klastra Obróbki Metali.

Sponsorem turnieju była firma Technology Applied wykorzystująca przemysłowe technologie druku 3D.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć tę imprezę jako członek klastra. Takie lokalne inicjatywy bardzo nas interesują – komentuje Jarosław Kozak z Technology Applied.

Jak dodaje, Metalklaster CUP to świetny pomysł. Sponsor miał okazję pokazać swoją ofertę, by być jeszcze bardziej rozpoznawalnym w regionie.

Chcieliśmy bliżej poznać klaster i podmioty, które funkcjonują w jego ramach. Dlatego, mimo że jeszcze nie jesteśmy jego członkiem, postanowiliśmy zostać partnerem wydarzenia oraz fundatorem nagród. A po za tym bardzo lubimy piłkę nożną – stwierdza Radosław Bańkowski z białostockiej firmy motoryzacyjnej Rycar. Oprócz pamiątkowych dyplomów najlepsi zawodnicy otrzymali vouchery na zatankowane auta na weekend, a trzy najlepsze drużyny – bony do wykorzystania w samochodowym serwisie mechanicznym bądź blacharsko-lakierniczym.

Red. PP, fot. Organizatorzy

Komentarze