Do Grecji w czerwcu? Świetna oferta.

Grecja

Jeszcze można skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty wyjazdu do Grecji w ramach programu „Polskie Dziedzictwo Narodowe w Unii Europejskiej” – projekt „Polska i Grecja w Unii Europejskiej – wspólna tradycja i przyszłość”.

Instytut Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego w ramach działalności statutowej, organizuje atrakcyjny program krajoznawczo – kulturalny w Grecji na Riwierze Olimpijskiej na Morzem Egejskim w Leptokaryi u stóp Olimpu (ok. 100 km na południe od Salonik) w terminie 08.06 – 17.06.2015.

UWAGA LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Zgłoszenia udziału w formie elektronicznej należy przesłać na adres mailowy: instytut@2com.pl

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Bliższe informacje można uzyskać także pod numerem:

tel. 516 577 588 u p. Anny Kiryluk – dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej ITRiST

lub

tel. 511 225 247 u p. Ludwiny Zaręba – dyrektor Wydziały Organizacyjnego – Kancelarii Ogólnej ITRiST.

Całkowity koszt udziału uczestnika w programie wynosi 157 EURO (płatne jako wpisowe w Grecji) oraz odpłatność związana z transportem w wysokości 575 złotych (płatne w Polsce na konto Instytutu do końca maja 2015).

1. W ramach powyższych wpłat Instytut gwarantuje zakwaterowanie w pokojach trzy lub czteroosobowych z łazienką z natryskiem (siedem noclegów w Grecji). Wyżywienie w Grecji: śniadania: (bufet szwedzki z napojami) oraz obiadokolacje z napojami, oraz przejazd z Polski do Grecji i z powrotem luksusowym autokarem.

2. Ponadto Instytut gwarantuje opiekę Kierownika Projektu na miejscu w Grecji oraz interesujący program kulturalno – krajoznawczy: atrakcyjna plaża piaskowa nad Morzem Egejskim ok. 50 metrów od miejsca zakwaterowania, zwiedzanie nadmorskiego kurortu Leptokaryia i miasteczka Litochoro, wyprawa do Parku Narodowego na OLIMP, /serce mitologicznej Grecji/ – Olimp z widokiem na Koronę Zeusa i mitologiczny wąwóz – Canion Enipea, związany z kultem bogini Afrodyty, wizyta w fascynującej, wpisanej na listę UNESCO, starodawnej, górskiej wiosce Paleo Pantaleimonas oraz w neolitycznym mieście Orfeusza w Livitrze wraz z naturalnym lasem platanowym oraz miejscem niezwykłego zjawiska Magnetico, a także spacer do ruin średniowiecznego zamku krzyżowców w Platamonas. Dla zainteresowanych również zajęcia warsztatowo – historyczne z zakresu mitologii, kultury greckiej, wiedzy o społeczeństwie obywatelskim oraz historii starożytnej i nowożytnej.

3. Dla chętnych istnieje także możliwość rozszerzenia programu o dwa nieobowiązkowe elementy fakultatywne; wyjazd do Aten (dodatkowa wpłata w Grecji 37 Euro od osoby) i wyjazd do Meteorów – nadzwyczajny zespół zabytkowych średniowiecznych klasztorów i wysokogórski park krajobrazowy, zaliczany do jednego z Ośmiu Cudów Starożytnego Świata (dodatkowa wpłata w Grecji 25 Euro od osoby)

Wpłaty złotówkowej, która jest podstawą do zakwalifikowania do udziału w projekcie, dokonuje się na konto Instytutu w Millennium Bank; nr konta 61 1160 2202 0000 0002 5175 1857. Wpłaty w EURO dokonuje się na miejscu w Grecji.

Do autokaru uczestnicy mogą wsiadać w określonych godzinach w następujących miejscach:
08. czerwca – godziny poranne – Warszawa
08. czerwca – godziny południowe – Radom , Kielce, Skarżysko Kamienna
08. czerwca – godziny popołudniowe – Kraków

Uczestnicy projektu zobowiązani są do posiadania druku z NFZ uprawniającego do korzystania z podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie Unii Europejskiej. Ponadto Uczestnicy pełnoletni, lub w wypadku młodzieży niepełnoletniej ich Rodzice lub Opiekunowie we własnym zakresie winni ubezpieczyć siebie lub podopiecznych. Autokar posiada ubezpieczenie od NNW dla osób w nim przebywających w trakcie podróży. KAŻDY UCZESTNIK MUSI POSIADAĆ WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY.

Powrót do kraju do miejsca, w którym się wsiadało w noc z 16.06 na 17.06 lub w ciągu dnia w zależności od sytuacji na granicach – przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację i Polskę.

Komentarze