Innowacyjne technologie z Białegostoku podbijają światowe rynki

Innowacyjna ukosowarka ABM-50 i nowe typy wózków spawalniczych były przebojem oferty Promotechu na 25. Międzynarodowych Targach Technologii Obróbki Blach – Euroblech 2018 w Hanowerze.

Euroblech to największa na świecie wystawa technologii obróbki blach, skupiająca ponad 1500 wystawców z 41 krajów, prezentujących zaawansowane technologie i rozwiązania dla tej branży.

Dla Promotechu – białostockiego producenta i eksportera maszyn oraz automatów spawalniczych targi stały się okazją do zaprezentowania wielu nowości, oferujących użytkownikom szereg zaawansowanych funkcjonalności.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza nowa ukosowarka do blach ABM-50, dedykowana producentom wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy Promotechu. – Jest to urządzenie przemysłowe, zasilane trójfazowo, z automatycznym posuwem i możliwością pracy od góry i od dołu blachy, co eliminuje konieczność obracania ciężkich arkuszy blach o wadze rzędu kilku ton.

Najważniejszą funkcjonalnością maszyny ABM-50, która zwróciła szczególną uwagę zwiedzających, jest pełna kontrola nad geometrią wykonywanego skosu. Operator na ekranie LCD może obserwować zmianę wartości kąta, szerokości i wysokości fazki, zagłębienie głowicy oraz parametrów skrawania, takich jak prędkość obrotowa głowicy, prędkość posuwu oraz stopień obciążenia maszyny.

Zmiana parametrów skrawania umożliwia pracę ukosowarki z różnymi materiałami – stalami węglowymi, stopowymi, stalą nierdzewną itp.

Rozwiązanie umożliwiające kontrolę wymienionych parametrów na ekranie LCD jest unikalne w skali światowej – wyjaśnia Zbigniew Kopciewski. – Jesteśmy prekursorami takiej funkcjonalności.

Tradycyjnie już dużą uwagę zwiedzających przykuwały wózki spawalnicze Promotechu. W tym roku producent zaprezentował dwie nowości. Mini Spider to kompaktowy wózek do wykonywania spoin pachwinowych z możliwością spawania w ograniczonych przestrzeniach. Możliwość zamontowania palnika po obu stronach wózka pozwala na wykonanie spoiny od końca do końca detalu. Z kolei wózek Rail Tug wykonuje operacje spawania i cięcia zarówno w linii prostej, jak też na rurach, ze względu na możliwość poruszania się również po torowiskach pierścieniowych.

Obydwa wózki, wolnostojący spawalniczy oscylator kątowy i najnowszy typ toru jezdnego – tor super elastyczny, uzupełniły naszą ofertę, dzięki czemu mogliśmy polecić te urządzenia zwiedzającym w konfiguracjach, odpowiadających ich wymaganiom – dodaje dyrektor Kopciewski.

Udział w międzynarodowych targach to ważny element strategii marketingowej Promotechu, a także okazja do spotkań z partnerami biznesowymi i potencjalnymi kontrahentami z różnych części świata – m.in. z Rosji, Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii, Chin, a nawet z Japonii.

Jednak szczególną wagę Promotech przykłada do spotkań z klientami z rynków niemieckojęzycznych – Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Promotech jest obecny na rynku niemieckim od wielu lat, ale obecnie intensyfikujemy nasze działania, by w jeszcze większym stopniu zwiększać sprzedaż i promować markę Promotech na tych rynkach – mówi przedstawiciel firmy. – Aktualnie jesteśmy w trakcie rozbudowywania sieci sprzedaży w tym regionie i finalizujemy zamówienia na dostawy wyrobów oraz szkolenia sprzedażowe dla handlowców naszych nowych dystrybutorów.

Wymiernym efektem targów są też pozyskane zamówienia, w tym na nową ukosowarkę ABM50 oraz wózki spawalnicze, a także spotkania z kilkoma nowymi dystrybutorami, z którymi od dłuższego czasu spółka prowadziła rozmowy handlowe.

Efektem tych spotkań będzie uruchomienie dystrybucji naszych wyrobów na nowych dla nas rynkach, takich jak np. Maroko, gdzie nasze wyroby zostaną oficjalnie zaprezentowane w grudniu na targach w Casablance – dodaje Zbigniew Kopciewski.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze