Jak wybrać oprogramowanie księgowe online?

Każdemu przedsiębiorstwu zależy na oszczędności czasu i pieniędzy. W dziale księgowości cel ten można zrealizować poprzez zdecydowanie się na skorzystanie z księgowości online. Takie rozwiązanie gwarantuje wygodę, szybkość, oszczędność przestrzeni w firmie a także możliwość wykonywania pracy z dowolnego miejsca na Ziemi. W poniższym artykule doradzamy, jak wybrać odpowiednie oprogramowanie do księgowania online.

Oprogramowanie księgowe online – na co należy zwracać szczególną uwagę?

W związku z wysokim zapotrzebowaniem obecnie funkcjonuje na rynku wiele firm oferujących oprogramowanie księgowe online. O czym powinni pamiętać przedsiębiorcy poszukujący takiego rozwiązania? 

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, są możliwości i funkcjonalności danego programu. Warto dokładnie zweryfikować, czy za pomocą oprogramowania możemy wykonywać zadania, na których nam zależy – fakturowanie, prowadzenie księgowości, ułatwienia w rozliczaniu się z urzędem skarbowym.

Darmowy okres próbny, wsparcie techniczne i koszty

Wiele firm oferuje także możliwość całkowicie darmowego przetestowania swoich programów księgowych. Jest to świetna opcja, dzięki której można w praktyce sprawdzić, jak działa dana platforma. Następny element to koszt związany z korzystaniem z danego oprogramowania. Oczywiście, w ślad za wysoką jakością świadczonych usług najpewniej idzie także cena, jednakże są również firmy, które oferują możliwość korzystania z oprogramowania księgowego wysokiej jakości w rozsądnej cenie.

Bardzo istotną kwestią jest także dostępność wsparcia technicznego. Dobry dostawca oprogramowania księgowego powinien zapewnić nam możliwość kontaktu z konsultantami, którzy w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów czy wątpliwości odnośnie technicznych kwestii w korzystaniu z oprogramowania udzielą nam wszelkich niezbędnych informacji.

360 Księgowość – profesjonalny program do obsługi księgowości online

Wśród dostępnych programów do obsługi księgowości online wyróżnia się 360 Księgowość. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, iż można z niego korzystać w pełni online. Dodatkowo, osoby, które korzystają z tego programu, nie muszą instalować na swoim komputerze jakiegokolwiek oprogramowania, ponieważ działa on w chmurze.  

Program jest wyposażony w całą gamę bardzo przydatnych funkcjonalności – wszelkie zadania związane z księgowością można wykonywać z dowolnie wybranego miejsca na świecie o każdej porze dnia lub nocy.

360 Księgowość oferuje funkcje dla różnych form działalności – KPIR, ryczałtu oraz pełnej księgowości. Bardzo istotna jest możliwość tworzenia i wysyłania plików JPK VAT, deklaracji VAT, co znacznie ułatwia pracę księgowych.

Kolejne istotne funkcje, które oferuje 360 Księgowość, to:

  • faktury cykliczne,
  • masowa wysyłka faktur,
  • analiza przepływu towarów,
  • działy,
  • centra kosztów,
  • automatyzacja wyciągów bankowych.

Dodatkowo, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą korzystać z funkcjonalności ZUS i PIT przedsiębiorcy.

Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane pod kątem zmian w prawie. Każda z aktualizacji jest całkowicie bezpłatna. Przedsiębiorcy mają wówczas pewność, że pracują na aktualnym i zgodnym z prawem oprogramowaniu. 

360 Księgowość można przetestować korzystając z darmowego okresu próbnego, który wynosi nawet 6 miesięcy. Firma oferuje także bezpłatne wsparcie techniczne telefoniczne bądź online. Na 360ksiegowosc.pl dostępne są szczegółowe informacje na temat dostępnych pakietów.

Artykuł partnera

Komentarze