,

Jak żyć zdrowo i aktywnie – kampania Podlaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

,,Zdrowy i Aktywny Senior” to kampania edukacyjna skierowana do osób powyżej 50. roku życia.  Za nami szóste już z cyklu spotkań, jakie w jego ramach zorganizował Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku.  Odbiorcami całego cyklu zaplanowanych wykładów będzie ok. 2000 seniorów z całego województwa podlaskiego. Spotkania potrwają jeszcze do końca tygodnia.

Celem spotkań jest propagowanie profilaktyki zdrowotnej, aktywności fizycznej i zbilansowanej diety opartej na regionalnych i ekologicznych produktach.

– Na nasze wykłady przyjechali seniorzy z wielu podlaskich gmin. Z radością czekamy na kolejne grupy, gdyż dotychczasowe spotkania pokazały, że tego typu przedsięwzięcia są potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi prezes PUTW Paweł Backiel. – Dedykujemy im cały wachlarz ciekawych wykładów. Nasi prelegenci to m.in. lekarze, dietetycy, psycholodzy. To wspaniali fachowcy zaangażowani w propagowanie wśród seniorów zdrowego stylu życia.

Wczorajsze spotkanie, jak wszystkie dotychczasowe, odbyło się w Ignatkach, w pensjonacie Sosnowe Zacisze. Przybyli na nie mieszkańcy gminy Perlejwo, Wyszki, powiatu siemiatyckiego oraz Białegostoku.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dr Joanna Zabielska-Cieciuch (specjalista medycyny rodzinnej), dr Beata Wojszel (geriatra), Eugeniusz Muszyc (dietetyk) czy Maciej Raciborski (coach personalny).

Uczestnicy mogli poznali nowych znajomych, aktywnie spędzić czas i zdobyć przydatną wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, stylu życia czy komunikacji. Podczas spotkania uhonorowani certyfikatami zostali również ci, którzy wyróżniają się dotychczasową działalnością oraz zaangażowaniem w rozwój społeczności senioralnej.

Paweł Backiel zaprosił też przybyłych do bliższej współpracy. Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku może bowiem zorganizować bezpłatne zajęcia komputerowe czy językowe w poszczególnych gminach, wystarczy, że zbierze się odpowiednia grupa chętnych. Seminaria uwieńczyła uroczysta kolacja, w czasie której przygrywał zespół Cygańskie Serca.

Kampania edukacyjna „Zdrowy i Aktywny Senior” jest realizowana przez PUTW na terenie kilkudziesięciu gmin pod patronatem honorowym wicepremiera Jarosława Gowina oraz wicemarszałka województwa podlaskiego Stanisława Derehajło.

Tekst powstał przy współpracy z Podlaskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i partnerskim portalem Podlaskisenior.com, gdzie znajduje się więcej informacji oraz zdjęć. Zdjęcia ze wszystkich dotychczasowych spotkań można obejrzeć również tutaj.

 

Red. PP, fot. Podlaski Senior

Komentarze