,

Jaki program do faktur wybrać? Tu znajdziesz odpowiedzi

Szybko, bezpiecznie i w prosty sposób – przedsiębiorcom zależy, by właśnie tak móc wystawiać faktury za sprzedaż towarów bądź usług. Wiadomo – czas to pieniądz. W momencie gdy firma się rozrasta i pracy jest coraz więcej, konieczne jest posiadanie dobrego programu do wystawiania faktur. Takiego, którego obsługa będzie łatwa, a jednocześnie zapewni on wszelkie niezbędne funkcjonalności. I tu pojawia się dylemat: który program wybrać? Najprostsze aplikacje mogą nie spełnić swojego zadania, obsługa komercyjnych programów może zaś niejednokrotnie przyprawić o ból głowy. Z pomocą przychodzi firma Mega-Tech, oferująca programy do wystawiania faktur: Faktura Small Business oraz Faktura Small Business Handel. Oba są obecnie dostępne w promocyjnych cenach.

Faktura Small Business jest łatwym programem do wystawiania faktur. Został stworzony z myślą o małych i średnich firmach prowadzących działalność handlową i usługową. Dzięki kartotece klientów i towarów pozwala w niezwykle łatwy i szybki sposób wystawić różnego rodzaju faktury, a także paragony fiskalne. Aplikacja jest na tyle łatwa w obsłudze, że nie powinien mieć z nią problemu żaden użytkownik komputera.

Program do wystawiania faktur Faktura Small Business jest przeznaczony dla firm, które potrzebują aplikacji stosunkowo prostej i wyposażonej w podstawowe funkcje. Idealnie sprawdza się właśnie w niewielkich podmiotach. Jak zapewniają przedstawiciele Mega-Tech, prawdopodobnie nie ma na polskim rynku bardziej intuicyjnego programu do fakturowania.

Program pozwala szybko wygenerować takie dokumenty, jak JPK_FA zawierający faktury sprzedaży (obowiązek dla wszystkich od 1 Lipca 2018r); JPK_VAT będący zestawieniem faktur sprzedaży za danych okres; JPK_VAT, który wszyscy VAT-owcy są zobowiązani od stycznia 2018 r. wysyłać drogą elektroniczną do urzędu skarbowego.

Program oferuje możliwość zdefiniowania oddzielnego konta do wpłat VAT-u. Aplikacja pozwala na eksport faktur, faktur wystawionych do paragonów, faktur zaliczkowych, końcowych, paragonów i korekt do programów księgowych, co znacznie usprawnia pracę działu księgowości.

Faktura Small Business Handel to z kolei program do faktur wzbogacony o moduł magazynu wspierający małe i średnie firmy handlowe, usługowe oraz produkcyjne. Aplikacja posiada wszystkie funkcje znajdujące się w podstawowej wersji, a dodatkowo możliwość pilnowania stanów magazynowych (WZ, PZ, RW, PW, MM), dokumenty kasowe (KP, KW, BP, BW) i inne funkcje z tym związane.

Program ten ma również kartotekę zakupów, umożliwia tworzenie kompletu towarów lub usług, pozwala na obsługę stanów magazynowych, generowanie dokumentów kasowych czy nawet integrację ze sklepem internetowym.

Dzięki Faktura Small Business Handel firma może zaoszczędzić na zakupie kilku aplikacji o różnych funkcjach.

Co istotne, oba programy nie zajmują wiele miejsca na dysku komputera. Przez cały okres licencji zapewnione są bezpłatne aktualizacje, wprowadzane w związku z często zmieniającymi się przepisami, jak również w celu jeszcze szybszego i wygodniejszego korzystania z aplikacji. Ponadto w ramach licencji użytkownik ma możliwość tworzenia kopii bezpieczeństwa na serwerze firmy Mega-Tech, która gwarantuje 100% bezpieczeństwa danych. Eksperci oferują również niezawodną pomoc techniczną telefoniczną bądź mailową w razie jakichkolwiek problemów z programem.

Kontakt:
Mega-Tech – Oprogramowanie Dla Twojej Firmy
ul. Przybyszewskiego 209 C, lok. U1
93-120 Łódź
tel. 513 253 253
e-mail: biuro@mega-tech.com.pl
www.mega-tech.com.pl

Artykuł partnerski, tekst: Piotr Walczak

Komentarze