Kontrakt za kilkadziesiąt milionów: Strabag wybuduje Centrum Logistyczne firmy Palisander. To inwestycja w rozwój i nowe miejsca pracy

Wart ponad 30 milionów złotych kontrakt dotyczy inwestycji realizowanej w Choroszczy pod Białymstokiem. Białostocki Palisander, lider polskiego rynku szalunkowego, wraz ze Strabagiem, jedną z największych firm budowlanych w kraju, umowę podpisały na początku marca 2019 r. W jej ramach na działce przy ulicy Zaczerlańskiej w Choroszczy powstanie obiekt o całkowitej powierzchni ponad 7200 metreów kwadratowych.

Inwestycja w rozwój

Projekt zakłada budowę budynku biurowo – socjalnego, złożonego z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej, jak też hali zakładu napraw, magazynów i myjni, a także wiaty odbiorów wraz z infrastrukturą techniczną. Kubatura obiektu to w sumie blisko 50 tysięcy metrów sześciennych. 2000 mkw. powierzchni zajmie część przeznaczona na biura, powstanie też naziemny parking z 78 miejscami postojowymi.

Nieustannie się rozwijamy i powiększamy swój udział w rynku, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę Centrum Logistycznego. Chcemy wykorzystywać najnowsze technologie w zakresie modernizacji i renowacji szalunków, a także poprawić komfort pracy naszych pracowników. Taki rozbudowany obiekt wraz z infrastrukturą na pewno nam w tym pomoże – mówi Sławomir Żubrycki, prezes spółki Palisander.

Nowe technologie i miejsca pracy

W zakres realizowanych prac wchodzi również budowa placu składowego o powierzchni 35 tys. mkw., murów oporowych, zbiorników przeciwpożarowych oraz dwóch podziemnych zbiorników na gaz płynny LNG wraz z instalacją zewnętrzną.

Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do konserwacji szalunków, zamierzamy więc inwestować również w innowacyjne technologie i maszyny – dodaje prezes Żubrycki.

Tak duża inwestycja wiąże się ze wzrostem zatrudnienia, a rekrutacja pracowników do nowego obiektu zacznie się na początku przyszłego roku. Prace budowlane właśnie ruszają, a ich zakończenie przewidziane jest na początek przyszłego roku.

Palisander istnieje od 1993 r. i obecnie jest jedyną firmą ze 100-proc. polskim kapitałem, działającą na rynku szalunkowym. Jako jeden z branżowych liderów, spółka współpracuje ze wszystkimi najlepszymi wykonawcami konstrukcji żelbetowych – działa w zakresie budownictwa kubaturowego, przemysłowego, jak i inżynieryjnego. Zatrudnia blisko 200 osób w swojej siedzibie w Białymstoku i w dwóch oddziałach – w Katowicach i Swarzędzu pod Poznaniem, za pośrednictwem których obsługuje rynek całej Polski i krajów ościennych. W swoim dorobku Palisander ma kilka tysięcy kompleksowo obsłużonych inwestycji.

Red. PP, fot. mat. pras. (wizualizacja)

Komentarze