Mówią o sobie: specjaliści z energią. Wiedzą, skąd ją pozyskać i jak dostarczyć ją przedsiębiorstwom

Prowadzenie biznesu bez energii – tej elektrycznej i cieplnej? Niemożliwe. To ważna kwestia z wielu powodów, wśród których niebagatelną rolę odgrywa powód budżetowy. Tylko jak wybrać najlepszego dostawcę? Jak otrzymać najkorzystniejszą ofertę?
Dzięki liberalizacji rynku w 2007 roku powstało kilkadziesiąt spółek, których główną działalnością jest sprzedaż energii elektrycznej. Kilkaset firm uzyskało koncesje na obrót energią elektryczną. Wybór nie jest więc prosty.

Oferta nie tylko dla firm

– Właśnie w takich kwestiach pomagamy przedsiębiorcom – mówi Konrad Abramowicz, prezes zarządu białostockiej firmy Max Energy. – Działamy w całym obszarze związanym z gospodarką energetyczną każdej firmy, od Olsztyna po Lublin.

Jak wyjaśnia, Max Energy jest największym brokerem w północno-wschodniej Polsce zajmującym się energetyką. Istnieje od 2013 roku.

– I ciągle dostosowujemy się do często zmieniających się standardów i potrzeb – opowiada prezes zarządu.

Oferta dla firm obejmuje m.in. sprzedaż energii elektrycznej.

– Współpracujemy z kilkunastoma sprzedawcami energii elektrycznej, którzy posiadają koncesję na obrót energią elektryczną wydana przez Urząd Regulacji Energetyki. Dzięki temu mamy ofertę dopasowaną dla każdego klienta, niezależnie od rodzaju działalności i profilu odbioru – mówi Konrad Abramowicz. – Dzięki naszym doradcom, szybko można zweryfikować zapisy umów i warunki handlowe kontraktów oraz porównać ceny u różnych sprzedawców.

Oprócz tego firma oferuje odkup energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, organizowanie przetargów na zakup energii elektrycznej (np. dla jednostek samorządowych i administracji publicznej) czy doradztwo inwestycyjne.

– Kompleksowa oferta dla firm to podstawa naszej działalności – mówi Konrad Abramowicz. – Wciąż też obserwujemy rynek i wiemy, jakie są trendy, dlatego m.in. oferujemy usługi z obszaru fotowoltaiki, czyli wykorzystania energii słonecznej.

Przyszłość to samochody elektryczne

Ogniwa fotowoltaiczne można zamontować na dachu domu czy budynku firmy. Jak dodaje Konrad Abramowicz, produkcja energii na własne potrzeby ma duży potencjał, gdyż jest ekologicznym, ekonomicznie uzasadnionym i bardzo interesującym rozwiązaniem. Max Energy zajmuje się tutaj całym procesem inwestycyjnym – od projektu instalacji fotowoltaicznej i doboru sprzętu, poprzez wykonanie instalacji fotowoltaicznej, aż do podpisania umowy ze spółką obrotu, która zapewni bilansowanie energii elektrycznej lub jej odkup.

– Realizujemy inwestycje każdej wielkości – od niewielkich o mocy kilku kWp do dużych farm fotowoltaicznych – mówi prezes zarządu.

Kolejnym trendem, który wart jest uwagi, są samochody elektryczne, wprowadzane przez kolejne koncerny. Max Energy ma w ofercie stacje ładowania dla takich aut.

– Samochody elektryczne to przyszłość – mówi prezes Abramowicz.

Jak wyjaśnia, jest to oszczędne, ekologiczne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na wyzwania zmieniającego się świata.

– A my pilnie się tym zmianom przyglądamy i reagujemy na nie oraz na związane z nimi nowe potrzeby rynku – dodaje. – Takie jest nasze podejście, które pozwala nam prowadzić działalność i świadczyć usługi na satysfakcjonującym wszystkie strony poziomie.

Red. EW, fot. Max Energy

Komentarze