Opowieści o podlaskim na trzecim miejscu!

Internauci wybrali: Anna Bielecka i Michał Rosiak na podium. W głosowaniu internetowym zajęli trzecie miejsce, spośród 16 uczestników Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Piszemy o tym, ponieważ oni właśnie reprezentowali nasz region. I promowali go w kraju! Teraz czekamy na ostateczne wyniki konkursu, uwzględniające ocenę jury, które poznamy 10 grudnia 2020 r.

Mieszkają w Warszawie, ale Podlasie od dawna ich fascynowało. Biorąc udział w III Turystycznych Mistrzostwach blogerów nie zastanawiali się więc ani chwili, jaki region chcą odwiedzić i opowiedzieć o nim.

– Województwo podlaskie było wyborem serca – mówią w rozmowie z naszą redakcją.

Ania i Michał podróżują po całym świecie. Zwiedzili już dziesiątki krajów, co opisują na swoim blogu „Podróże w Naturze”, okraszając opowieści świetnymi filmami. Tam też możemy poczytać o ich wrażeniach z wizyty w Podlaskiem i obejrzeć wideo z eskapady po naszym regionie: www.podrozewnaturze.pl. Jak sami przyznają, podlaskie ich zachwyciło

– Podlasie i Suwalszczyzna, chociaż administracyjnie stanowią jedność, są od siebie różne. Na północy zachwyciły nas polodowcowe krajobrazy, zielone pagórki, jeziora – równie piękne, a mniej zatłoczone od tych mazurskich – i czystość przyrody. Byliśmy tu jesienią, dlatego poruszaliśmy się samochodem. Okazało się to być atrakcją samą w sobie. Kto lubi offroad, szutrowe drogi i piękne widoki przez szybę, ten z miejsca pokocha Suwalszczyznę – opowiadają. – Podlasie z kolei, to miejsce o wspaniałej kulturze i atmosferze, która pozwala znaleźć chwilę oddechu w zabieganym świecie. Tutaj mogą spotkać się potrzeby głodnych zwiedzania oraz miłośników przebywania na łonie natury. Na Podlasiu zachwycą kolorowe drewniane cerkwie, tradycyjne chaty, prawdziwe piece kaflowe i różne wpływy kulturowe. A oprócz tego w dzień można podglądać zwierzęta w puszczy, a wieczorem odprężyć się podczas rytuału ruskiej bani.

Suwalszczyznę i północ województwa zdecydowali się zaprezentować przez pryzmat natury, parków i punktów widokowych. Zaś Podlasie to dla nich najbardziej kolorowy region w Polsce i tym tropem poszli. Jesień tylko jeszcze bardziej podkreśla tę barwność. Tym samym na Podlasiu pokazali kolorowe cerkwie, malownicze chaty, zahaczyli też o meczety tuż przy granicy z Białorusią.

Nasi bohaterowie w głosowaniu internautów zajęli 3. miejsce.

– Drodzy czytelnicy Przedsiębiorczego Podlasia: bardzo Wam dziękujemy za wszystkie głosy oddane na Podróże w Naturze! Dzięki Waszemu wsparciu województwo podlaskie, które reprezentujemy w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów znalazło się na 3. miejscu w głosowaniu publiczności. Czekamy jeszcze do 10 grudnia na finalne wyniki konkursu. Jeszcze raz dziękujemy i trzymajmy kciuki, by Podlaskiemu udało się stanąć na podium także w całym konkursie! – komentują Anna i Michał.

Red. PP, fot. Podróże w Naturze

Komentarze