Profesjonalne wideodomofony dla firmy

Znane z osiedli mieszkalnych oraz apartamentowców zestawy wideodomofonowe coraz częściej są wykorzystywane w systemach kontroli dostępu dla firm. Profesjonalne wideodomofony są cenione przez właścicieli przedsiębiorstw za bogatą funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Jeszcze kilkanaście lat temu w wielu firmach za wpuszczanie przybyłych gości oraz klientów odpowiadał recepcjonista albo stróż nocny. Dziś wciąż w wielu miejscach możemy spotkać recepcjonistów, jednak coraz częściej ich praca polega na wsparciu obsługi gości. Kontrola dostępu do budynku jest z kolei realizowana za pośrednictwem systemów KD, stanowiących element funkcjonalności profesjonalnych wideodomofonów dla firm.

Jak działa domofon z kamerą oraz wideodomofon dwurodzinny?

Klasyczny wideofon to po prostu tradycyjny domofon z kamerą. Dzięki obecności obiektywu, możliwa jest rejestracja obrazu, a co za tym idzie, dwutorowa – głosowa i obrazowa – komunikacja z osobami przebywającymi w pobliżu stacji bramowej. Wideodomofon dwurodzinny stanowi rozszerzenie tej koncepcji. Urządzenie umożliwia obsługę dwóch lokali mieszkalnych w domu wielorodzinnym przy użyciu jednej stacji bramowej, co jest korzystne w większych budynkach.

Wiele dostępnych na rynku modeli oferuje oczywiście szereg dodatkowych funkcji. Jednym z takich urządzeń jest wideodomofon Bas IPWysokiej klasy sprzęt umożliwia użytkownikom m.in. przekierowanie rozmów oraz kontrolę dostępu z poziomu aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Jakie zalety mają wideodomofony dla firmy?

Możliwość dwutorowej identyfikacji osób zamierzających wejść do budynku to jedna z wielu zalet, jakimi wyróżniają się wideodomofony dla firmy. Wiele modeli udostępnia też funkcję podglądu na żywo, dzięki czemu realizują funkcje małego systemu monitoringu. Niektóre z nich pozwalają też na podłączenie dodatkowych kamer. Kolejną zaletą jest możliwość sterowania wieloma elektrozaczepami z poziomu użytkownika w lokalu. Bez wychodzenia z biura możemy nie tylko otwierać drzwi, lecz również sterować szlabanem wjazdowym na parking, bramą garażową czy oświetleniem przed budynkiem.

Jak wybrać dobry zestaw wideodomofonowy dla firmy?

Rozważasz zakup zestawu wideodomofonowego dla firmy? Poniżej przedstawiamy wskazówki, jakie pomogą Ci wybrać dobry wideodomofon, spełniający Twoje oczekiwania.

  • Matryca – zwróć uwagę na obecność matrycy w technologii CMOS, która zapewnia dobrą jakość obrazu i bogactwo szczegółów.
  • Integracja – w wielu przypadkach istotna będzie możliwość integracji systemu z istniejącymi instalacjami KD, SSWiN czy inteligentnym budynkiem.
  • Obsługa – w zależności od potrzeb można znaleźć proste modele sterowane przyciskami oraz bardziej zaawansowane, z możliwością zarządzania aplikacją lub z poziomu panelu dotykowego.
  • Sterowanie elektrozaczepem – bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają na sterowanie wieloma elektrozaczepami.

Obsługa wielu abonentów – wybrane modele umożliwiają rozbudowę systemu i obsługę wielu lokali.

Zwróć też uwagę na dodatkowe funkcje wideodomofonu, związane z kontrolą dostępu. Do takich funkcjonalności należy m.in. możliwość otwierania przejść przy pomocy breloków i kart zbliżeniowych oraz kodów numerycznych.

Gdzie kupić wideodomofon dla firmy?

Wiesz już, jak działają zestawy wideodomofonowe oraz jak wybrać dobry wideodomofon dla firmy. Bogate funkcjonalności oferowane przez wideofony sprawiają, że wielu przedsiębiorców zastanawia się nad ich wdrożeniem. Jeśli również należysz do tego grona, to z pewnością poszukujesz sprawdzonego dostawcy domofonów z kamerą. W polskich sklepach internetowych można znaleźć szeroki wybór produktów należących do tej kategorii. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem profesjonalnego wideodomofonu dla Twojej firmy, to bez wahania skontaktuj się z przedstawicielem sklepu internetowego EC System. W szerokiej ofercie znajdziesz duży wybór markowych wideofonów z kamerą w atrakcyjnych cenach. Doświadczeni doradcy handlowi zapewnią Ci fachowe wsparcie w doborze urządzeń dopasowanych do Twoich indywidualnych wymagań projektowych.

Artykuł partnerski

Komentarze