Pani Magdalena to najlepsza położna w Podlaskiem. Prowadzi własną szkołę rodzenia

Magdalena Jurczuk (na zdjęciu), założycielka Instytutu Rodziny „ej mamo” w Michałowie, to najlepsza położna województwa podlaskiego. W ogólnopolskiej kampanii „Położna na Medal”, zorganizowanej przez Akademię Malucha „Alantan”, zajęła pierwsze miejsce w regionie.

Prowadzona od 2014 roku kampania ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Częścią kampanii „Położna na medal” jest ogólnopolski plebiscyt, w którym wybierane są trzy najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Głosowanie trwało od kwietnia 2020 do końca roku. Głosowali pacjenci lub osoby z rodziny pacjenta, a każdy miał jeden głos.

Instytut Rodzinny Magdalena Jurczyk, z zawodu położna, założyła w kwietniu 2019 roku. Podczas otwarcia wszyscy podkreślali, jak bardzo w Michałowie jest potrzebna szkoła rodzenia. Po kilku miesiącach funkcjonowania Instytut przestał być tylko szkołą rodzenia, a stał się też miejscem różnych warsztatów – chustonoszenia, ratownictwa medycznego, warsztatów dla mam z dziećmi od sześciu tygodni do trzech lat i od trzech do sześciu lat oraz spotkań informacyjnych.

Kampania „Położna na medal”, jak czytamy na stronie organizatora, prowadzona jest od 2014 roku, ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej.

– Chcemy pokazywać, że położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność. W ramach projektu promujemy wśród kobiet w ciąży możliwość korzystania z bezpłatnych porad – raz tygodniowo od 21. tygodnia ciąży i dwa razy od 32. tygodnia – przygotowujących do porodu. Celem kampanii jest również promocja nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej. Standardów zgodnych zarówno z przyjętymi przez środowisko położnicze i medyczne wymaganiami jak i oczekiwaniami pacjentów – tłumaczą organizatorzy.

Częścią kampanii „Położna na medal” jest właśnie ogólnopolski plebiscyt. Nominowanie i oddanie głosu to dobry sposób, żeby powiedzieć swojej położnej „dziękuję”. Laureatki to położne, które w sposób szczególny wyróżniają się podejściem do pacjenta. Tylko osoba z wielkim sercem, prawdziwym powołaniem i empatią potrafi poświęcić uwagę swoim podopiecznym oraz z cierpliwością i wyrozumiałością towarzyszyć kobiecie i jej rodzinie w tych ważnych chwilach ich życia.

Pomysłodawcą akcji jest Akademia Malucha „Alantan”, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu wśród rodzin i podnoszenie świadomości związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci. Mecenasem kampanii została marka Oktaseptal.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze