Rozwijają się prężnie, więc inwestują. Rozbudowali park maszynowy

Firma ALEX sp. z o.o., mająca swoją główną siedzibę w Kleosinie, w ostatnim czasie powiększyła znacząco park maszynowy. Nie zamierza na tym poprzestać i planuje już kolejne działania rozwojowe, zmierzające zapewne do większej sprzedaży swoich produktów i zdobywaniu nowych oraz poszerzaniu obecnych rynków. Ale do tego potrzebna jest odpowiednia, wykwalifikowana kadra, dlatego też spółka szuka profesjonalistów w swoich dziedzinach do pracy.

ALEX to znany producent m.in. samochodowych instalacji gazowych OPTIMA, ma ponad 18 lat doświadczenia w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo znacząco powiększyło park maszynowy. Jak opowiadają przedstawiciele firmy, wydział obróbki CNC, który mieści się na białostockich Fastach, doposażony został w nowe automaty wzdłużne Citizen Cincom,a także nowoczesne wieloosiowe centra tokarsko – frezarskie Muratec, Takamaz oraz Okuma.

Celem nowych inwestycjijest nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych spółki, przyspieszenie terminów realizacji zleceń, ale także poszerzenie zakresu oferowanych usług. Nowe wieloosiowe centra obróbcze umożliwiają całkowitą obróbkę detalu na jednym urządzeniu. Dzięki temu można wykonywać bardziej skomplikowane części, wymagające większej precyzji obróbki oraz znacząco obniżyć koszty poprzez skrócenie czasu obróbki.

W związku z rozbudową parku maszynowego, firma poszukuje operatorów maszyn CNC. ALEX chętnie nawiąże współpracę z osobami z wykształceniem zawodowym lub średnim, ze znajomością rysunku technicznego, mile widziane – aczkolwiek niekonieczne – doświadczenie w branży metalowej – informuje Sebastian Kowalczyk.

Jednocześnie podkreśla, że spółka zapewnia stabilną formę zatrudnienia, możliwość rozwoju zawodowego i atrakcyjny pakiet socjalny. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Dowiadujemy się, że poszukiwani są też osoby do pracy na takich stanowiskach, jak m.in. doradca techniczno – handlowy, technolog – planista, specjalista ds. systemów ERP, operator wtryskarki, elektromechanik samochodowy, magazynier czy też pracownik produkcji – montażysta.

Spółka działająca nieopodal Białegostoku znana jest nie tylko na Podlasiu, ale też w pozostałych regionach Polski, jak i zagranicą. Ma na koncie sporo branżowych nagród za swoje produkty oraz wyróżnienia np. w rankingach Diamenty Forbesa, Gepardy Biznesu, Gazele Biznesu i innych. Niespełna dwa lata temu do wiadomości publicznej podano, że znany na światowych rynkach wtryskiwacz BARRACUDA, produkowany w podbiałostockim Kleosinie, osiągnął sprzedaż na poziomie miliona sztuk.

P. Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze