,

Są chętni do szkoły disco polo w Michałowie. Od września rusza klasa estradowa, będzie wsparcie gwiazd

Jeszcze kilka miesięcy temu zespołowi szkół w Michałowie groziła likwidacja z powodu braku chętnych do nauki. I wówczas pojawił się pomysł na ratowanie szkoły poprzez powołanie klasy estradowej i nazwanie szkoły Szkołą Disco Polo. To, co jeszcze zimą wydawało się mrzonką i budziło niedowierzanie, powoli staje się faktem. Są chętni do podjęcia nauki w Szkole Disco Polo w Michałowie, w klasie estradowej. Od września więc szkoła rusza pełną parą.

Jak podają władze Michałowa, dokumenty do szkoły złożyło 27 uczniów, co oznacza, że na pewno jedna klasa zostanie uruchomiona. Widać zatem, że pomysł chwycił.

Chętni to nie tylko mieszkańcy Michałowa, ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Na nich czeka miejsce w internacie, położonym obok szkoły. Dziesięcioro już zadeklarowało chęć zamieszkania w nim.

– Jak szkoła górnicza – to na Śląsku, jak morska – to na Wybrzeżu, a jak mówimy o muzyce disco polo to u nas – na Podlasiu – powiedział przywołując po raz kolejny źródło pomysłu na profil szkoły burmistrz Michałowa Marek Nazarko.

Profil klasy estradowej zawiera w swoim programie, oprócz przedmiotów podstawowych, rozszerzenie w postaci przedmiotów z historii muzyki, WOS i języka angielskiego. Gmina dysponuje profesjonalnym studiem nagraniowym w Gminnym Ośrodku Kultury, a miejscowy zespół Jobery, od trzech lat na scenie, deklaruje pomoc.

– Konferansjerka, didżejka, technika sceniczna, studyjna, co chcesz zrobić z muzyką estradową, możesz nauczyć się u nas – zapewnia Adrian z zespołu Jobery.

Zajęcia dodatkowe to też spotkania z gwiazdami disco polo. Marcin Miller z zespołu Boys już w lutym zapowiedział udział w projekcie, jakim jest szkoła disco polo.

– Będę przyjeżdżał i będę się dzielił tym, czego nauczyłem się na estradzie – mówił.

Rada gminy postanowiła, by 150 tys. zł z budżetu gminy przeznaczyć na zakup nowego profesjonalnego sprzętu muzycznego i 50 tys. zł na obozy szkoleniowe dla młodzieży. Gmina nie chce poprzestać tylko na szkole. Zamierza wybudować całe centrum disco polo z halą widowiskowo-sportową i muzeum, ale na to musi pozyskać pieniądze z zewnątrz.

Red. PP. fot. mat. pras.

Komentarze