Skąd wziąć pieniądze na wakacje last minute we wrześniu?

Wrzesień i październik to najlepsze miesiące na wyjątkowe zagraniczne wakacje. Nie tylko ze względu na to, że w wielu miejscach są jeszcze bardzo wysokie temperatury, ale przede wszystkim z tego powodu, że jesienią wycieczki bywają o wiele tańsze. Nawet o 60%

Wiele osób woli wyjeżdżać jesienią również z tego powodu, że wtedy ma większą możliwość wzięcia wolnego w pracy. Po okresie wakacyjnym pracownicy zatrudnieni na wyższych szczeblach przestają ubiegać się o wolne i wtedy inni, bez problemu mogą otrzymać nawet 2 tygodnie urlopu. Bez względu na to, czy poinformują przełożonych o tym wcześniej czy powiedzą z dnia na dzień.

Niestety, ale sprzyjająca temperatura, korzystne ceny i możliwość bezproblemowego wzięcia wolnego w pracy to jeszcze nie wszystko. Chcąc jechać na wakacje, będziemy jeszcze potrzebowali środków finansowych. Na szczęście, nawet gdy nasze konto oszczędnościowe jest puste lub mamy inne zaplanowane wydatki, to możemy poratować się szybką pożyczką. I wbrew pozorom nie jest to drogie rozwiązanie. Warto wiedzieć, że obecnie firmy pożyczkowe wprowadziły na rynek wiele ofert pożyczek z bardzo niskimi opłatami lub nawet całkowicie darmowych dla nowych klientów. Dokładną listę takich firm można znaleźć na stronie ratkomat.pl. Tam też znajduje się przejrzysty ranking chwilówek wrzesień 2017, z którego można dowiedzieć się, jakie pożyczki są obecnie najtańsze.

Jak powstają rankingi pożyczek?

Rankingi ofert pożyczkowych są tworzone przez specjalistów finansowych, które porównują je pod różnymi względami. Najczęściej zwracają uwagę nie tylko na to, która pożyczka w ogólnym rozliczeniu będzie dla klienta najtańsza, ale również na to, na jaką maksymalną kwotę opiewa, jak długo można ją spłacać i ilu formalności trzeba dokonać, by ją otrzymać. W przypadku szybkich pożyczek występuje pewna niepisana zasada, że należy ich udzielać w możliwe jak najkrótszym terminie, bez wielkich wymogów i formalności. W większości przypadków pieniądze z pożyczki można otrzymać tego samego lub na drugi dzień od złożenia wniosku. Najczęściej nie są do tego potrzebne żadne dokumenty, jak wyciągi z konta, ksera umowy o pracę i potwierdzenia otrzymywanego wynagrodzenia. Zazwyczaj o pożyczkę można wnioskować na tzw. oświadczenie.

Artykuł partnerski

Komentarze