W jaki sposób zaistnieć z własną marką w Internecie?

Sieć daje wspaniałe możliwości dotarcia do klienta z ofertą swojej firmy. W przeciwieństwie do reklamy telewizyjnej, Internet umożliwia przygotowanie strategii promocyjnej, która nie będzie nachalnie atakować konsumenta. Pozwala też poznać się z mniej oficjalnej, a bardziej ludzkiej, strony.

Zacznij prowadzić blog firmowy

Blog to świetny, wiarygodny i tani sposób komunikacji z potencjalnymi klientami. Tą właśnie drogą możemy dać się poznać użytkownikom, a także zdradzić niektóre kulisy produkcji towaru. Blog powinien być ciekawy i autentyczny, przedstawiać misję firmy i wartości, jakie są bliskie przedsiębiorcy.

Komunikuj się z klientami na Facebooku

Facebook to świetne narzędzie do efektywnej komunikacji z klientem. To także przestrzeń do uzyskiwania feedbacku na temat naszej oferty, wysokości cen czy jakości produktów. Profil firmowy na Facebooku warto prowadzić w sposób usystematyzowany i przemyślany. Istotne są także świetnej jakości zdjęcia, które przyciągają uwagę i zachęcają do zapoznania się z treścią postu.

Jeśli nie wiesz, jak w atrakcyjny sposób komunikować się z użytkownikami lub w jaki sposób zażegnać wizerunkowy kryzys, możesz zwrócić się do osób zajmujących się tym zawodowo.

Profesjonalnymi działaniami z zakresu marketingu i kreacji marki w internecie zajmuje się m.in. agencja aplanmedia.pl.

Pokaż markę „od kuchni” na Instagramie

Fani marki uwielbiają śledzić proces produkcji towaru czy poznawać niepublikowane dotąd materiały. Dobrym miejscem do publikacji tego typu nieoficjalnych treści może być właśnie Instagram.

Zorganizuj konkurs

Konkurs z ciekawymi nagrodami będzie stanowić zachętę dla fanów do aktywności pod postem, a to z kolei przełoży się na częstsze czytanie i reagowanie na Twoje wpisy przez innych użytkowników.

Sięgnij po płatną reklamę

Aby zwiększyć zasięgi i dotrzeć do nowych klientów, warto przeznaczyć nieco budżetu także na płatną reklamę, na przykład na Facebooku. Ważne jest dobre określenie grupy docelowej komunikatu, aby przyniósł on oczekiwane efekty.

Artykuł partnerski

Komentarze