,

Sukcesy reprezentantów AMM Archery Białystok w łucznictwie konnym

W niedzielne popołudnie w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie zakończyła się finałowa runda Pucharu Toru Polskiego w łucznictwie konnym. Dwudniowe zmagania, będące ostatnim etapem Pucharu Polski, przyciągnęły na Podlasie dwudziestu sześciu zawodników z sześciu krajów.

Zawody rozgrywane były w kategorii seniorów i juniorów. Wśród seniorów, tryumfatorami tego etapu zostali: Michał Tomaszewski reprezentujący AMM Archery Białystok, zdobywając podczas dwóch dni rywalizacji 177,75 pkt. Na drugim stopniu podium stanął zawodnik Stajni Grom z Kluczborka Leszek Moniakowski z dorobkiem 172, 47 pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Piaskowi z AMM Archery Białystok. Jego wynik to 163,03 pkt.

Klasyfikację juniorską obstawili zawodnicy AMM Archery Białystok. Wygrał Adrian Błazeusz z dorobkiem 124,87 pkt, przed Patrycją Gryko, która zdobyła 111,845 pkt.

Powyższe wyniki, były jedynie elementem składowym całego Pucharu Toru Polskiego, do którego ostatecznej klasyfikacji, sumowano najlepsze przejazdy z minimum czterech zawodów w minionym sezonie. Zdobywcą Pucharu Toru Polskiego w łucznictwie konnym w 2018 roku został Wojciech Osiecki reprezentujący Stajnię Grom. Jego dorobek 394,09 pkt, dał mu prowadzenie już przed rundą finałową. Drugą lokatę zajął kolega klubowy Osieckiego, jak również jego wychowanek, Leszek Moniakowski zdobywając 364,52 pkt. Na miejscu trzecim i czwartym w klasyfikacji generalnej znaleźli się zawodnicy AMM Archery Białystok: Michał Tomaszewski 340,27 pkt oraz Anna Sokólska 328, 54 pkt. Warto nadmienić iż, Anna Sokólska jest najwyżej notowaną kobietą w tej klasyfikacji.

W kategorii wiekowej juniorów, Puchar Polski wywalczyła reprezentująca Klub Jeździecki Kawalkada, Aleksandra Chałupniczak. Drugie miejsce zajęła Patrycja Gryko, a na najniższym stopniu podium stanął Adrian Błazeusz. Oboje reprezentują AMM Archery Białystok.

Białostocka firma AMM Archery prowadzi szkolenia i warsztaty z łucznictwa pieszego oraz konnego. Uczy zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Od 2007 roku realizuje szkolenia zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, m.in. w Szwecji, Anglii, Iranie, Turcji oraz Indiach.

Realizuje pokazy łucznictwa konnego. Co roku występuje na największych imprezach hipicznych w Polsce. Pojawia się m.in. na CSIO5* w Sopocie i Poznaniu, wielokrotnie była na największych, halowych zawodach Cavaliada Tour; odwiedzała Stadninę Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, Michałowicach i Białce.