TOP5 rzeczy, o których należy pamiętać podczas pakowania przesyłki

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z różnego rodzaju przesyłek. Nieważne, czy to podczas kupowania, czy sprzedawania. Jednak śmiało, można stwierdzić, że jest to bardzo wygodna opcja, dzięki której można zaoszczędzić sporo czasu, a często też pieniędzy. Jest całkiem sporo osób, które posiadają wiele zbędnych, ale nadających się jeszcze do użytku rzeczy. Dlatego, zamiast zastanawiać się co z nimi zrobić, bądź, co gorsza, wyrzucić warto pomyśleć o sprzedaży choćby za symboliczne parę złotych. Istnieje wiele portali sprzedażowych w Internecie, na których można wystawić własne rzeczy. Jeśli ktoś zakupi nasz produkt, warto zadbać o swoją dobrą opinię i odpowiednio zapakować przesyłkę, tak aby wysyłany przedmiot nie został uszkodzony bądź zniszczony podczas wysyłki.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim najlepszym materiałem, do którego spakowana będzie przesyłka, jest karton. Głównym jego atutem jest to, że zawsze będzie miał idealny kształt, dzięki któremu nie pojawi się problem podczas wymiaru paczki, czego wymaga każda firma przewozowa. Jeśli nie posiadasz kartonu w domu, możesz spokojnie taki kupić za niewielkie pieniądze. Jeśli jednak planujesz więcej wysyłek, to może lepiej zakupić większą ilość. Warto w takim przypadku skorzystać z oferty hurtowni. Chociażby hurtownia opakowań online Mandras ma bardzo ciekawą ofertę. Możesz u nich kupić nie tylko kartony, ale również inne przydatne artykuły do wysyłki.
Podczas pakowania sprzedawanej rzeczy należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na jej rozmiar, wagę oraz jej delikatność.

Ważne, aby wysyłane przedmioty były odpowiednio zabezpieczone.

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki jest bardzo istotne. Nie chcesz przecież, żeby coś zostało zniszczone, a odbiorca paczki był niezadowolony. Zapakowanie jednej rzeczy jest znacznie łatwiejszej niż kilku. Warto rozmieścić przedmioty tak, by nie stykały się „na siłę”. Dodatkowo każdy z nich można zabezpieczyć poprzez owinięcie papierem czy folią bąbelkową. Dobrze jest też, jeśli w kartonie jest trochę wolnego miejsca, gdy w razie podczas przewozu paczka zostanie przygnieciona przez inną, to ryzyko zniszczenia się zmniejszy.

Jak zabezpieczyć opakowanie z zewnątrz?

Jeśli już zapakowałeś wszystko do kartonu, to należy go teraz odpowiednio zamknąć. Aby przesyłka się nie otworzyła, należy ją zakleić bardzo mocną taśmą. Ważne jest zaklejenie wszelkich miejsc, które mogą się otworzyć. Wszelkie przecięcia kartonu muszą być zaklejone! Warto też zabezpieczyć rogi pudełka. Na rynku można znaleźć wiele specjalistycznych taśm, które jeszcze szczelniej zabezpieczą paczkę.

Co zrobić w przypadku gdy przesyłka jest szczególnie delikatna?

Dziś można wysłać praktycznie wszystko. Jeśli jednak chcesz wysłać coś, co jest szczególnie narażone na uszkodzenie czy zniszczenie to umieść taką informację na kartonie. Dla przewoźnika wszelkie informacje znajdują się właśnie na nim. Jeśli będziesz wysyłał szkło, to naklej odpowiednią naklejkę na paczce, bądź użyj taśmy ze specjalnym napisem „Uwaga, szkło!”. Ważne jest, aby te znaki były bardzo widoczne.

Co jeszcze powinno być zawarte na paczce?

Oczywiście najważniejsza jest etykieta z danymi zarówno odbiorcy, jak i adresata. Wszelkie informacje, które chcemy przekazać kurierowi, też muszą znaleźć się na kartonie. Wcześniej wspomniana nalepka jest jedną z kilku, którą na paczce można umieścić. Istnieją też takie, które ostrzegają o wysokiej wadze przedmiotu, bądź gdzie jest góra, a gdzie dół paczki. Wszelkie nalepki to bardzo ważna informacja, dzięki której przewoźnik z większą uwagą dba o przewożone rzeczy.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Każda firma przewozowa ma wytyczne dotyczące rozmiaru i wagi przesyłki. Rozmiar paczki najczęściej podawany jest w trzech wymiarach: długość, szerokość i głębokość. Dlatego dużym ułatwieniem jest wysyłka rzeczy w kartonie, dzięki czemu nie będzie żadnych niespodzianek. Paczki o niestandardowych kształtach często sprawiają problemy, a cena za ich przesyłkę nierzadko może wzrosnąć. Waga wysyłanych przedmiotów także może być wyzwaniem. Paczki bardzo ciężkie często są kwalifikowane jako przesyłki paletowe. Ze względu na swoje gabaryty przewożone są w na paletach, a żeby nie zostały uszkodzone, zostają owinięte folią stretch. Bardzo często cena wysyłki takiej paczki znacznie wzrasta.

Wbrew pozorom wysłanie paczki nie jest skomplikowanym procesem. Przede wszystkim liczy się tutaj odpowiednie przygotowanie przesyłki. Jeśli wszystko odpowiednio przygotujesz, nie spotkają cię żadne przykre niespodzianki. W obecnych czasach na rynku jest wiele firm kurierskich, które zabiegają o swoich klientów i szanują ich przedmioty. Jednakże jeśli chcesz wysłać coś cennego, delikatnego bądź kruchego to wybierz zaufaną firmę, a także oklej odpowiednio pudełko, by dać znać przewoźnikowi, z czym ma do czynienia.

Artykuł partnerski

Komentarze