Witraż zainwestował 20 milionów w rozwój. Teraz zatrudnia nowych pracowników

Artykuł sponsorowany

Już rok temu dość głośno mówiło się o zmianach w Witrażu. Produkującą od 19 lat okna białostocką firmę odwiedził jeden z najlepszych (i najdroższych) polskich specjalistów w dziedzinie marketingu – Paweł Tkaczyk oraz grono najlepszych specjalistów od brandingu. Dzisiaj widać, że zmiana logo i całej identyfikacji wizualnej, były wstępem do wielkiej rewolucji. Nowe hale produkcyjne zwiększyły całkowitą powierzchnię o jedną trzecią do 15 tysięcy m2. Przede wszystkim producent okien zyskał od niemieckich partnerów – firm elumatec oraz Stürtz – technologię zgrzewania okien w systemie Contourline oraz w pełni zautomatyzowany park maszynowy do produkcji stolarki. Obecnie rekrutuje nowych pracowników z różnych dziedzin produkcji stolarki na stanowiska w Białymstoku.

38% sprzedaży na eksport. Witraż walczy o jakość swoich produktów dla odbiorców w kraju i za granicą

„Każdemu klientowi chcemy pokazać, że okno może być nie tylko doskonałe jakościowo, ale także funkcjonalne i po prostu piękne. Nasza pasja sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej kreatywnym projektom wyjątkowych okien, przez które na świat może wyglądać kolejne pokolenie. Dlatego tak ważne jest dla nas aby dokonać właściwego wyboru dostawców, partnerów z którymi będziemy kreować przyszłość i nadawać trendy w branży stolarki okiennej. Chcemy być najlepsi i najszybsi, aby to osiągnąć chcemy pracować z najlepszymi. Wybraliśmy rozwiązanie zaprezentowane przez firmy elumatec oraz Stürtz ze względu na kompleksowość, wysoki poziom innowacyjności i profesjonalne podejście do projektu. Ogromną zaletą i przewagą jest także jakość i dostępność serwisu oraz bogate doświadczenie kooperantów w realizacji projektów o dużym potencjale.”- wyjaśnia wybór Tamerlan Mucha, właściciel firmy Witraż Sp. z o.o. Sp. k. W rozmowie z przedsiebiorczepodlasie.pl podkreśla, że to przełomowy rok w historii firmy, a nowy park technologiczny to pierwszy taki projekt w Polsce. W Europie istnieją tylko dwa podobne projekty, zapewniające tak wysoką automatyzację produkcji. – dodaje białostocki przedsiębiorca.

Rewolucję technologiczną w firmie Witraż wspiera jeden z najlepszych niemieckich producentów – elumatec oraz Stürtz. Dzięki wsparciu niemieckiej firmy, białostoczanie mogą wykorzystywać opatentowaną technologię zgrzewania bezwypływkowego. Najszybsze na rynku 6- i 4-głowicowe linie zgrzewająco-czyszczące będą produkowały nowoczesne, designerskie okna i drzwi w technologii CONTOURLINE. To początek drogi do zaawansowanej automatyzacji. Ten – bez słowa przesady – najbardziej zautomatyzowany system produkcji PCW w Europie jest przeznaczony do produkcji blisko 1200 okien na dzień. Przedsiębiorstwo 38% swojej produkcji eksportuje za granicę. W ubiegłym roku ten kanał sprzedaży urósł w firmie o kolejne 3%.

Witraż – oferty pracy dla specjalistów

Po rozbudowie hal produkcyjnych, w białostockiej fabryce okien poszukiwanych jest szereg specjalistów: malarze, stolarze, monterzy, operatorzy flow coating, kontrolerzy jakości, operatorzy maszyn CNC, magazynierzy i wsparcie do załadunku stolarki okiennej. Firma zapewnia, że ofert pracy jest więcej. Zainteresowanych zatrudnieniem zapraszamy do kontaktu pod adresem praca@witraz.eu

Nie tylko Witraż zatrudnia. Dane z rynku pracy w Polsce i UE

Według Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej tak niskiego bezrobocia w lipcu nie było od 1991 roku. Zdaniem resortu procent osób pozostających bez pracy wyniósł w ubiegłym miesiącu 7,1%. Podobna sytuacja utrzymuje się w całej Unii Europejskiej. Wspólnota zanotowała w tym roku 7,7% bezrobocia. W ostatnim czasie MRPiPS opublikowało na swoim Twitterze „Barometr zawodów 2017”, wskazujący listę zawodów, w których najłatwiej obecnie znaleźć pracę.

Raport „Barometr zawodów 2017”: prognoza zawodów deficytowych w Polsce w 2017 roku

 

Komentarze