Zatrudniają już tysiąc osób, ale zapotrzebowanie kadrowe rośnie. Iryd wskazuje kto o pracę martwić się nie musi

Wybór zawodu jest niełatwym wyzwaniem. Młodzi ludzie zazwyczaj nie do końca wiedzą, co chcieliby w życiu robić i czym kierować się przy wyborze swojej ścieżki zawodowej. Czy postawić na branżę opłacalną, czy na pasje i umiejętności? Idealnie jest pogodzić oba kierunki, ale w tej trudnej decyzji wsparcie rodziców jest kluczowe.

– Dobrze jest, gdy rodzice już od najmłodszych lat wspierają kształcenie dzieci i podpowiadają, w jakim powinny pójść kierunku. W naszej firmie jest mnóstwo ofert, które można wykonywać z pasją i zaangażowaniem. Należą do nich takie profesje, jak spawacz, obsługa maszyn CNC, programista, technolog, inżynier ds. ochrony środowiska – mówi Krzysztof Tomczyk z Irydu.

Firma Iryd, z siedzibą w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, oferuje stabilne zatrudnienie w formie umowy o pracę, a także zarobki adekwatne do kompetencji, wysiłku i zaangażowania. Firma istnieje od przeszło dwudziestu lat i specjalizuje się w produkcji pojemników magazynowych. Oferuje również usługi z zakresu cynkowania, cięcia laserem oraz prowadzi sprzedaż internetową.

– Obecnie zatrudniamy 1 000 osób, ale stawiamy na nieustanny rozwój i innowacje technologiczne, które wiążą się z coraz większym zapotrzebowaniem kadrowym. Dbamy o regularne podnoszenie kompetencji i kwalifikacji naszych pracowników – zapewnia Krzysztof Tomczyk. – Sukces naszej firmy zawdzięczamy profesjonalnemu zespołowi konstruktorów, technologów oraz oczywiście zespołowi wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych. Każdy nowy pracownik z pewnością skorzysta z ich doświadczenia i umiejętności. Docenimy w sposób szczególny zwłaszcza takie osoby, które już na etapie wyboru szkoły decydowały się na konkretny kierunek.

Czy zawód spawacza może być zawodem przyszłości? Zdaniem praktyków z pewnością tak. W obecnych czasach gospodarka przemysłowa rozwija się niezwykle dynamicznie i jest duże zapotrzebowanie na zawodowych wyspecjalizowanych spawaczy.

– To aktualnie jeden z zawodów najbardziej poszukiwanych i cenionych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Daje możliwość nauki i rozwoju nowych technologii. Spawacz znajdzie zatrudnienie w niemal każdej dziedzinie gospodarki. To zawód, który nie tylko rozwija przemysł, ale też ludzką wyobraźnię. Sprawność fizyczna oraz dobrze rozwinięte zdolności manualne to tylko niektóre cechy, które trzeba posiadać, aby wykonywać ten zawód – wyjaśnia przedstawiciel Irydu.

A może operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC? Stopniowo odchodzi się od maszyn obróbczych sterowanych ręcznie, ponieważ jest to mniej dokładny i przede wszystkim mniej wydajny sposób obróbki niż praca na maszynach sterowanych numerycznie CNC. W tych okolicznościach zawód operatora CNC wydaje się być bardzo przyszłościowy.

– Zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy na stanowisku operatora maszyn CNC nie wymaga długiej drogi kształcenia. Niezbędne jest ukończenie specjalistycznego szkolenia i pozytywne zdanie egzaminu. Ułatwieniem w zdobyciu tych kwalifikacji jest to, że znaczna część szkoleń na rynku jest darmowa, także w Ochotniczych Hufcach Pracy – dodaje Krzysztof Tomczyk.

Twoje dziecko nie musi być wziętym prawnikiem, uznanym lekarzem z tytułem profesorskim czy giełdowym maklerem. Są inne branże i zawody, które choć mogą nie wydawać się prestiżowe, to jednak wykonywane w rzetelnej i profesjonalnej firmie będą zarówno atrakcyjne pod względem finansowym, jak i pozwolą rozwinąć własne pasje i talenty.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze