Białostocki Biaform z godłem „Teraz Polska”. To potwierdza, że należą do elity

Wypada powiedzieć: Teraz Polska, teraz Biaform! Białostocki producent sklejek Biaform SA w poniedziałkowy wieczór, 18 czerwca, został wyróżniony godłem promocyjnym „Teraz Polska”. To najważniejsza nagroda gospodarcza w kraju. Gala 28. edycji konkursu odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Statuetkę w kategorii najlepszy produkt budowlany odebrał przewodniczący rady nadzorczej Biaformu Wojciech Strzałkowski.

Otrzymując godło promocyjne „Teraz Polska” czujemy przede wszystkim dumę. Sukces Biaformu na co dzień buduje przeszło 300 pracowników. Za nami stoi prawie sto lat historii i tradycji produkcji sklejki. Dzięki naszej ciężkiej pracy, staliśmy się uznaną marką na rynku europejskim i azjatyckim. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie tego, iż dołączyliśmy do flagowych okrętów polskiej gospodarki – powiedział Wojciech Strzałkowski (na zdjęciu z lewej).

Warto przypomnieć, że w historii konkursu ledwie 20 podmiotów z Podlasia może poszczycić się tym tytułem (najwięcej firm jest z mazowieckiego i wielkopolskiego).

Godło „Teraz Polska” to potwierdzenie przynależności Biaformu do gospodarczej elity polskich firm. To docenienie ciężkiej pracy naszej załogi i skuteczności działania na światowych rynkach – powiedział Bartosz Bezubik, prezes zarządu Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform SA (na zdjęciu z prawej).

Konkurs „Teraz Polska” jest organizowany od prawie 30 lat. Jego założeniem jest promowanie silnych, dobrych polskich marek.

A sam (konkurs – red.) jest dziś marką z tradycjami, a Polaków nie trzeba już przekonywać, że polskim markom warto zaufać. Dołączenie do wąskiego grona laureatów konkursu „Teraz Polska” oznacza przyjęcie funkcji ambasadora polskiej marki i polskiej jakości – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Laureaci konkursu mają prawo używać godła „Teraz Polska” na swoich produktach, ale też we własnych działaniach promocyjnych. Magia kwadracika z biało-czerwoną flaga jest tak wielka, że przekłada się to zwykle na wzrost zainteresowania daną firmą.

Ten biało-czerwony znak jest powszechnie ceniony, Polacy mu ufają, a to wielkie społeczne zaufanie jest oczywiście ogromnym wyróżnieniem, ale i wielkim obowiązkiem. Tego zaufania nie można bowiem zawieść – dodaje Krzysztof Przybył.

Biaform to czołowy krajowy producent sklejki specjalistycznej. Rocznie wytwarza jej około 20 tysięcy metrów sześciennych. Ta wykorzystywana jest m.in. w budownictwie, transporcie, czy przemyśle meblarskim. Przeszło 60 proc. produkcji trafia na eksport (najwięcej do Europy i Azji, ale produkty z Białegostoku dostępne są też w Australii czy Afryce). Firma w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 100-lecie. Jednak jubilat wcale nie zamierza zachowywać się stosownie do wieku, ma dalekosiężne plany inwestycyjne. Obecnie trwają uzgodnienia administracyjne związane ze zmianą siedziby firmy i rozbudową zakładu. W nowym miejscu, przy nieznacznym wzroście zatrudnienia, produkcja ma wzrosnąć o prawie połowę. Co najważniejsze, nowa siedziba zagwarantuje też możliwość dalszego rozwoju w przyszłości. Firma obecnie mocno inwestuje w nowoczesny park maszynowy. Na początku tego roku za milion euro kupiła innowacyjną maszynę do centrowania belek. Dzięki niej z jednego pnia drewna uzyskuje teraz większą ilość materiału na sklejkę.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze